دلو 13, 1398 13:03 Asia/Kabul

فعالیت های ستاد اربعین مهاجرین افغانستانی امسال کاملاً مردمی بود و خادمان اربعین خالصانه به زائرین حسینی خدمت کردند.

معاون ستاد اربعین حسینی ویژه مهاجرین افغانستانی مقیم خراسان رضوی گفت: فعالیت های این ستاد امسال کاملاً مردمی بود و خادمان اربعین خالصانه به زائرین حسینی خدمت کردند.

غلام سرور حمیدی در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری با اشاره به مراسم تقدیر از خادمین مهاجر اربعین حسینی علیه السلام که پیشتر در تالار آستان قدس رضوی برگزار شد اظهار داشت: این مراسم به منظور تقدیر از خدمات و زحمات خادمین اربعین امسال بود که بصورت شبانه روزی مشغول پذیرایی از زائرین حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بودند، زائرینی که از داخل افغانستان به مشهد مقدس آمده بودند و از اینجا به عتبات عالیات مشرف شدند.

وی افزود: مراسم تقدیر و تجلیل از خادمین اربعین امسال هم به همت ستاد مردمی مهاجرین افغانستانی در مشهد مقدس، اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی و آستان قدس رضوی برگزار شد و ارگان های دیگری هم ستاد را همراهی کردند.

معاون ستاد اربعین حسینی ویژه مهاجرین افغانستانی مقیم خراسان رضوی در مورد فعالیت ها خدمت رسانی ستاد اربعین به زائرین اربعین حسینی گفت: خدمات این ستاد بیشتر مردمی بوده و امسال صد درصد خدمات مردمی بود، خدمت کنندگان در مساجد و موکب هایی که ایجاد شده بود و مراکزی که در اختیار بود ستاد اسکان تشکیل دادند و همه اعم از زن و مرد، پیر و جوان عاشقانه خدمت کردند.

حمیدی با بیان اینکه برای ستاد اربعین ویژه مهاجرین افغانستانی ساختاری هم تشکیل شد اظهار امیدواری کرد که از تجربیات حاصل شده، در سال های آینده هم استفاده شود.

وی اضافه کرد: مهاجرین خدمت کننده با شوق و اشتیاق خاصی در بحث اسکان، اطعام، پذیرایی، بهداشت و پزشکی خدمات متنوعی ارایه دادند.

 

کلیدواژه