دلو 22, 1398 13:36 Asia/Kabul

الهی بودن، رهبری آگاه و حضور مردم در صحنه، از مهمترین دلایل ماندگاری انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) است

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی-اجتماعی تبیان افغانستان گفت: الهی بودن، رهبری آگاه و حضور مردم در صحنه، از مهمترین دلایل ماندگاری انقلاب اسلامی است.       

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری اظهار داشت: نکته اول الهی بودن و اسلامی بودن انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) است که توانسته روز به روز، ماه به ماه و سال به سال انقلاب را به روز کند و توان و انرژی جدید به این انقلاب و انقلابی ها بدهد، البته منظور از اسلامی بودن انقلاب، اسلام اصیل است زیرا اگر مانند برخی کشورهای اسلامی عنوان اسلام را یدک می کشید و در خدمت استکبار بود این انقلاب به 41 سالگی نمی رسید.

وی افزود: نکته دوم رهبری آگاه و الهی است، حضرت امام خمینی (ره) با داشتن آگاهی سیاسی بالا و تبحر در بسیاری از علوم اجتماعی و فرهنگی تکیه و توکلش بر خدای متعال بود و تمام منابعی که ایشان در عمل  در جهت دهی به افکار عمومی و رهبری امت استفاده می کرد متون اسلامی و به ویژه قرآن کریم و روایات ائمه معصومین علیهم السلام بود. ایشان طی مدتی که در ایران حضور داشت توانست انقلاب را سازمان دهد و از دل این انقلاب نظام اسلامی را بنیانگذاری کرد، آن را ادامه داد و پس از رحلت امام خمینی (ره) نیز خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه ای حفظه ا.. تعالی طی سی سال گذشته توانست این انقلاب و این نظام را به گونه ای رهبری کند که تاکنون سابقه نداشته است.

رئیس خبرگزاری صدای افغان عنوان کرد: چنین رهبر قدرتمندی که صد درصد متکی بر افکار و اندیشه های دینی و متوکل و متوسل به خدا و ائمه معصومین باشد تاکنون مشاهده نشده ضمن اینکه توان بالایی در مسایل علمی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی، امنیتی و سایر امور دارند.

به گفته حسینی مزاری نکته دیگری که باعث ماندگاری و بیمه انقلاب شد حضور مردم در صحنه، پشت سر رهبری و متوسل و متوکل به خدا و ائمه معصومین است و این سه ویژگی سبب شد که انقلاب اسلامی تداوم یابد و با توجه به اینکه این انقلاب مبتنی بر اندیشه ولایت فقیه است به رغم گفته های دشمنان انقلاب مردم سالار ترین نظام و انقلاب در جمهوری اسلامی ایران بر سر کار است.

این فعال فرهنگی افغان اظهار کرد: اینکه خداوند، ائمه معصومین و اسلام در محور انقلاب اسلامی ایران قرار دارد سبب شده که انقلاب در خارج از مرزهای ایران هم گسترش پیدا کند، از آنجا که اسلام منطبق با فطرت بشر است، اگر به درستی تبیین شود، قطعاً بشر را مورد حمایت قرار خواهد داد.

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی-اجتماعی تبیان افغانستان گفت: انقلاب اسلامی با توجه به اسلامی بودن توانسته که اسلام اصیل را در لابلای حرکت ها و فعالیت های مختلف بازتاب بدهد و این امر سبب شده که این انقلاب و اهداف و برنامه های آن پذیرفتنی تر شود، انقلاب اسلامی ضد ظلم، استکبار و بی عدالتی است و بشر امروز هم تشنه عدالت و مبارزه با ظلم و بی عدالتی و برقراری حکومتی است که حداقل حقوق شهروندی در آن برقرار باشد.

حسینی مزاری عنوان کرد: امروز حداقل کشورهای منطقه متوجه هستند که بهترین حکومت و نظام در ایران اسلامی برقرار است، هرچه می گوید عمل می کند و هر برنامه ای که دارد در صدد پیاده کردن آن در حد مقدورات برمی آید و رهبران آن به ویژه حضرت امام خمینی (ره) و حضرت امام خامنه ای حفظه ا.. تعالی با کمترین امکانات  بهترین بهره برداری را در عرصه منطقه و جهان برای مستضعفین می کنند.

وی اضافه کرد: این مسئله برای کشورهای منطقه و بخصوص برای مسلمانان بسیار جالب است و به این دلیل امروز مسلمانان پذیرای این انقلاب و صحبت های رهبری آن هستند و این سبب می شود که این انقلاب نفوذ کند و محور مقاومت از ایران به عراق، سوریه، لبنان و یمن گسترش پیدا کند و در جای جای کشورهای اسلامی زمینه های حضور مقاومت و پیوستن به محور مقاومت افزایش پیدا کرده است.

 

تگ

کامنت