حمل 13, 1399 09:18 Asia/Kabul
  • حضور هیجان برانگیز گروه افغانستانی در برنامه استعدادیابی

گروه شرکت کننده افغانستانی در برنامه استعدادیابی "عصر جدید" در شبکه 3 تلویزیون ایران مورد تائید و تشویق داوران قرار گرفت

گروه شرکت کننده افغانستانی در برنامه استعدادیابی "عصر جدید" در شبکه 3 تلویزیون ایران مورد تائید و تشویق داوران قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار رادیو دری اعضای گروه ورزشی ترکیبی متشکل از جوانان افغانستانی به نام گروه "پرواز" که مراحل اولیه شرکت در فصل دوم مسابقه را با موفقیت گذراندند در اولین مرحله اصلی این برنامه که این شب ها از شبکه 3 تلویزیون ایران پخش می شود حضور یافته و هیجان داوران را برانگیختند به گونه ای که هر چهار داور به آن ها رای مثبت داده و چراغ های سفید را روشن کردند و به این ترتیب به مرحله بعد راه یافتند.

اعضای این گروه ترکیبی از حرکات ورزشی و نمایشی از دوچرخه سواری، اسکیت، پارکو و ژیمناستیک را روی صحنه آوردند. امین حیایی، داکتر سید بشیر حسینی، آریا عظیمی نژاد و رویا نونهالی داوران این مسابقه حضور و حرکات این گروه را جذاب، خلاقانه، منسجم و غیر قابل پیش بینی خوانده و برای اعضای آن آرزوی موفقیت کردند.

نکته قابل توجه در حضور این گروه تصویر روی پیراهن اعضای آن بود که پرچم های ایران و افغانستان به شکل دو بال پرنده در حال پرواز در آن نقش بسته بود.

احسان علی خانی مجری برنامه با قدردانی از تلاش و پشتکار این جوانان افغانستانی به زحمات خانواده ها و به ویژه مادران آن ها که در استودیو هم حضور داشتند، برای به ثمر رساندند آن ها اشاره و از آنان نیز قدردانی کرد.

داکتر سید بشیر حسینی از داوران این مسابقه یادآور شد هویت مردمان دو کشور ایران و افغانستان به هم گره خورده و آنان در طول تاریخ در کنار هم و پشتیبان هم بوده اند.

وی به بخشی از کتاب "جانستان کابلستان" رضا امیرخانی نویسنده ایرانی هم اشاره کرد که به کشورهای زیادی سفر کرده و در خاطرات خود آورده است: از سفر به هر کشوری که به ایران بازمی گشته احساس شادمانی و حس خوب بازگشت به وطن را داشته اما زمانی که از سفر به افغانستان بازگشته این احساس را داشته که از یک وطن به وطن دیگر خود بازگشته است.

گفتنی است سال گذشته هم یک گروه ورزشی افغانستانی در فصل اول برنامه عصر جدید شرکت کردند و تا مراحلی هم پیش رفتند.

 

کلیدواژه