دلو 23, 1399 17:19 Asia/Kabul

سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جلال آباد گفت: جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی در کمک به مردم افغانستان دریغ نکرده است و تلاش می کنیم که مردم افغانستان به خصوص مناطق شرقی این کشور از امکانات لازم برخوردار باشند و این از وظایف ذاتی ما است.

 مجید صادقی دولت آبادی سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جلال آباد در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری گفت: رشد و بالندگی جمهوری اسلامی باعث شده است که کینه ورزی دشمنان همچنان بر علیه انقلاب اسلامی ادامه داشته باشد و دشمنانان از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده می کنند.

وی در مورد رمز موفیقت جمهوری اسلامی ایران  در مقابله توطئه های دشمنان افزود: رهبری شایسته حضرت امام خمینی(ره) و پیروری امت اسلامی از ایشان بر کسی پوشیده نیست و این مهم ترین رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و مقابله با توطئه های استکبار جهانی است.

صادقی دولت آبادی خاطر نشان ساخت: مردم ایران علیرغم همه تحریم ها و مشکلات تا هنوز از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع می کنند و بر پیمان خود با آرمان های انقلاب وفادار مانده و مبارزه بر ضد ظلم و ستم همچنان ادامه دارد و تا زمانی که این مبارزه ادامه داشته باشد، انفلاب اسلامی زنده است.

وی در ادامه به نقش رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای در استمرار حرکت انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: نقش رهبر معظم انقلاب به عنوان یک فقیه عادل و جامع الشریط در جمهوری اسلامی ایران بی بدیل است و ایشان در طول سه دهه گذشته که رهبری جامعه اسلامی را بر عهده دارند توانسته اند به خوبی جامعه را در مسیر تکاملی آن هدایت کنند.

سرپرست سرکنسولگری ایران در ننگرهار بیان داشت: ایران در قبل از انقلاب اسلامی به عنوان یک کشور مستعمره برای بیگانگان محسوب می شد و طبیعی است که دشمنان بر علیه این انقلاب کینه داشته باشند و انقلاب اسلامی خاری باشد بر چشم دشمنان چون منافع آن ها در ایران از بین رفته است.

وی در ادامه به مقاومت مردم افغانستان بر علیه اشغلگران در طول چند دهه گذشته اشاره کرد و افزود: مردم افغانستان در دوران جهاد با ارتش سرخ شوروی جانفشانی های زیادی انجام دادند و به نتایج خوبی هم رسیدند و بر اثر مقاومت مردم افغانستان ارتش سرخ مجبور به خروج از افغانستان شد و البته اگر مجاهدین بعد از پیروزی و خروج نیروهای اشغالگر وحدت کلمه خود را حفظ می کردند و برای سامان دادن افغانستان تلاش بیشنتری می کردند دشمنان نمی توانستند از این اختلافات به سود خود استفاده کنند.

دولت آبادی یادآور شد: در حال حاضر نیز آمریکا به بهانه های مختلف می خواهد حضور خود را در افغانستان توجیه و از انقلاب دیگری شبیه انقلاب اسلامی ایران در افغانستان جلوگیری کند.

سرپرست سرکنسولگری ایران در جلال آباد به کمک های ایران به افغانستان اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی در کمک به مردم افغانستان دریغ نخواهد کرد و در بخش فعالیت های فرهنگی و بهداشتی همکاریهای خوبی میان دو کشورصورت گرفته است.

 وی تصریح کرد: تلاش می کنیم که مردم افغانستان به خصوص منطقه مشرقی از امکانات لازم برخوردار باشند و این از وظایف ذاتی ما است و خوشحال خواهیم شد که بتوانیم در عرصه های مختلف به مردم این منطقه کمک کنیم و ارتقا سطح روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از وظایف این سرکنسولگری است.

 

کلیدواژه