حوت 03, 1399 13:49 Asia/Kabul

تلاش مسوولان و تیم آتش نشانی ایران در اطفاء حریق گسترده گمرک اسلام قلعه هرات نشانه ای از تداوم همکاری ها و روابط نیک دو کشور اسلامی ایران و افغانستان بود

سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد تاکید کرد: تلاش قابل قدر مسوولان و تیم آتش نشانی جمهوری اسلامی ایران در اطفاء حریق گسترده گمرک اسلام قلعه هرات نشانه ای از تداوم همکاری ها و روابط نیک دو کشور اسلامی ایران و افغانستان بود.

عبدالجابر انصار که به همراه جمعی از همکارانش به محل اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد برای قدردانی و تشکر از نیروهای این اداره حاضر شد، در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری اظهار داشت: به نمایندگی از دولت افغانستان مراتب سپاسگذاری خود را تقدیم دولت و ملت غیور ایران می کنم و از خدمات شایسته اداره آتش نشانی سپاسگذاری می کنم.

وی افزود: بنا به برنامه ای که تنظیم شد، حضوراً به اداره آتش نشانی خراسان رضوی آمدیم تا از برادران فعال در این اداره که در اطفاء حریق گمرک اسلام قلعه هرات سهیم بودند تشکر و قدردانی کنیم.

سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد یادآور شد به محض اینکه خبر آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه هرات رسید، آقای معتمدیان استاندار خراسان رضوی با آقای قتالی والی هرات تماس برقرار کرد و برای هر کمک و مساعدتی جهت اطفاء حریق اعلام آمادگی کرد.

به گفته انصار با مدیریت توانمند استاندار خراسان رضوی، همکاران ایشان و به ویژه برادران عزیز در اداره آتش نشانی خراسان رضوی و کمیته اضطراری که فرماندار تایباد تشکیل داد، مسوولان و تیم آتش نشانی مسافت زیادی را طی کردند تا خود را به محل حادثه آتش سوزی برسانند و در آنجا هم اقدامات لازم را انجام دادند.

این مقام مسوول دولت افغانستان عنوان کرد: روابط دو کشور اسلامی، برادری، هم فرهنگی و هم دینی آنان نشان دهنده آن است که روی دردهای یکدیگر مرهم می گذارند و تلاش مسوولان تیم آتش نشانی جمهوری اسلامی ایران برای اطفاء این حریق نشان داد همانگونه که جمهوری اسلامی ایران در طول چهل سال گذشته در تمام مشکلات یار و همراه افغانستان بوده پس از این هم چنین خواهد بود.

وی از نیروهایی که در عملیات اطفاء حریق شرکت داشتند به ویژه نیروهایی که صدها کیلومتر را طی کردند تا خود را سریعا برای کمک به همسایه خود برسانند، ابراز قدردانی و سپاسگذاری فراوان کرد.     

 

کلیدواژه