حمل 13, 1400 09:42 Asia/Kabul
  • \
    \"روز زمین\"؛ تاکید بر عزم و اراده ملت فلسطین برای آزادی کامل سرزمین فلسطین

حقوق ملت مظلوم فلسطین  بیش از هفت دهه است که با اشغالگری، استمرار جنایات اسراییل و سکوت مجامع بین المللی پایمال شده است.

دبیرخانه "کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین" مجلس شورای اسلامی ایران، در بیانیه ای که روز چهارشنبه بمناسبت چهل و پنجمین سالگرد روز زمین فلسطین منتشر شد ،تصریح کرد: ملت فلسطین امسال در حالی این روز ملی را گرامی می دارد که بیش از هر  زمان دیگری برای آزادی و بازگشت به سرزمین مادری بالنده تر و مصمم شده است و در مقابل، صهیونیست ها درمانده تر از همیشه در مسیر سرنگونی و فروپاشی قرار گرفته اند.

در این بیانیه  همچنین تاکید شده است: امروز همه ترفندهای صهیونیسم علی رغم حمایت حداکثری آمریکا و خیانت برخی کشورهای عربی، شکست خورده است و مقاومت ‌و ملت فلسطین با عزمی استوار و پولادین گام های مهمی برای تحقق مشروع خود برداشته است.

این روز از دو جنبه  حائز اهمیت است:

جنبه نخست؛ تاکید بر ابعاد انسانی مسئله فلسطین است که در روز زمین  بعنوان اعتراضی نمادین در محکومیت جنایات اسراییل علیه یک ملت تحت اشغال و آواره شده از سرزمین خویش متجلی می شود. 

جنبه دوم؛ یاداوری ضرورت استمرار حمایت از حقوق ملت فلسطین وتاکید براصل حق تعیین سرنوشت از سوی ملت فلسطین و صاحبان اصلی این سرزمین است.

امروز جهان اسلام در کانون یک توطئه بزرگ قرار دارد که با عنوان معامله قرن، نام برده می شود.

«مجید صفاتاج» کارشناس مسائل فلسطین در تحلیل اهداف امریکا در قالب پروژه "معامله قرن " می گوید:

"اسرائیل به  دنبال  آن است تا حق بازگشت فلسطینی‌ها را در امتداد معامله قرن از بین ببرد و عربستان به علاوه ایالات متحده به دنبال عملیاتی کردن همین موضوع هستند."

هدف اصلی  این طرح در مرحله  نخست تبدیل رژیم صهیونیستی به کشور و ملت یهود است و در مرحله دوم اعطاء حاکمیت و مشروعیت محدود به فلسطینی‌ها در قالب اراضی ۱۹۶۷ خواهد بود. از اینرو هیچ جریانی  نباید موجب غفلت از اهداف پنهان این نقشه شوم  گردد . تجربه بیش از هفت دهه ظلم تاریخی نشان می دهد ف اشغالگران قدس هرگز تن به پرداخت حقوق مظلومین نمی دهند. تنها راه پایان دادن به  این وضعیت، تداوم مقاومت برای وادارساختن اشغالگران به تسلیم شدن در برابرحقوق بین الملل و تبعیت ازاصل تعیین سرنوشت توسط ملت فلسطین است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب ؛در بیان این واقعیت با اشاره به تلاش مستکبران برای پیش‌بُرد اهداف امریکا و اسراییل در منطقه  با تکیه بر سلاح و پول، راه علاج را «ایستادگی و مقاومت شجاعانه» دانسته و تأکید می کنند: ملت، عناصر و سازمانهای فلسطینی باید با «جهاد فداکارانه» عرصه را بر آمریکا و دشمن صهیونیستی تنگ، و همه دنیای اسلام نیز از این مقاومت شجاعانه حمایت و پشتیبانی کنند.
ایشان با اشاره به گسترش روزافزون محدوده مقاومت علیه استکبار در منطقه غرب آسیا، تأکید کرده اند: معتقدیم سازمانهای مسلح فلسطینی خواهند ایستاد و مقاومت را ادامه خواهند داد و نظام جمهوری اسلامی نیز وظیفه خود را پشتیبانی از گروههای فلسطینی می‌داند، بنابراین هر گونه و هر قدر که بتواند از آنها حمایت می کند و این پشتیبانی، خواست نظام اسلامی و ملت ایران است.

در این واقعیت تردید نیست که سیاست‌های اشغالگرانه و توسعه‌طلبانه رژیم متجاوز صهیونیستی از طریق اعمال خشونت فیزیکی و ساختاری، منجر به نقض گسترده  حقوق مردم فلسطین شده است .از اینرو؛ "روز زمین" نه فقط در محکومیت این اشغالگری بلکه  نشانه بیداری امت اسلام دربرابر توطئه هایی همچون معامله قرن است که امریکا و اسراییل ومتحدانشان  در منطقه بدنبال ان هستند. 

تردیدی نیست که رهایی ملت  مظلوم فلسطین از این ظلم بزرگ، یک تکلیف انسانی، دینی و اخلاقی است و همه جوامع بشری به عنوان شهروندان جامعه جهانی موظف هستند که با این جریان ظالمانه مخالفت وازحقوق ملت  فلسطین حمایت کنند.

کلیدواژه