ثور 14, 1400 11:32 Asia/Kabul
  • تجدید عهد پاکستانی‌ها برای بزرگداشت پرشور روز جهانی قدس
    تجدید عهد پاکستانی‌ها برای بزرگداشت پرشور روز جهانی قدس

شخصیت‌های پاکستانی در سمینار فلسطین و برائت از سازشگران با رژیم اشغالگر صهیونیستی, بر حمایت از ملت فلسظین در مقابل این رژیم، تاکید کردند.

به گزارش  ایرنا، سخنرانان در سمینار "عادی سازی روابط با اسرائیل، خیانت به امت اسلامی" بود ‌که‌ با حضور برخی از شخصیت‌های سیاسی پاکستان، اندیشمندان مذهبی، فعالان دینی و اعضای گروه‌های مدنی برگزار شد، تاکید کردند ، مردم پاکستان از حاکمان عرب که با برقراری روابط با اسرائیل مرتکب خیانت به آرمان‌های فلسطین و جهان اسلام شدند، اعلام برائت می‌کنند و نیز هرگز دست از حمایت فلسطین و تاکید بر ادامه‌ مقاومت تا آزادی کامل‌ فلسطین اشغالی برنمی‌دارند.

«صدیق الفاروق» از حزب مسلم لیگ نواز، اقدامات  اخیر نظامیان صهیونیستی در بیت المقدس را محکوم کرد و گفت: دفاع از مقاومت فلسطین وحدت و همگرایی مسلمانان را می‌طلبد و اینکه دشمنان مشترک ما مخالف چنین جبهه واحد و همسو هستند.

وی جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس را فرصتی مهم برای تشریح مسئله فلسطین در سراسر جهان و اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین دانست و افزود: ما به امام‌خمینی (ره) ادای احترام می‌کنیم که به واسطه فرمان تاریخی ایشان امروز مسئله فلسطین زنده است.

«ثاقب اکبر» پژوهشگر و رئیس موسسه مطالعاتی البصیره در اسلام‌آباد گفت: در حقیقت فرمان بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران برای گرامیداشت روز جهانی قدس در جمعه آخر ماه رمضان امید ابدی را میان مسلمانان ایجاد کرد که از آن زمان تا امروز ملت‌های مسلمان و آزادیخواهان جهان فریاد همبستگی با فلسطین و سرزنش رژیم صهیونیستی سر می‌دهند.

وی تاکید کرد: مردم پاکستان صادقانه و دلسوزانه در کنار برادران و خواهران فلسطینی خود هستند،‌ همچنان که‌ ما از ۷ دهه گذشته در کنار مردم مسلمان کشمیر هستیم.

ثاقب اکبر افزود: حمایت در فلسطین و آزادی سرزمین‌های اشغالی مطابق خواسته و اندیشه‌های "محمدعلی جناح" بنیانگذار فقید پاکستان است و ما متعهد به آن هستیم و هرگز طرح سازش با صهیونیست‌ها را نمی‌پذیریم.

«ناصر شیرازی» مسئول بخش سیاست خارجی حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان نیز گفت: هدف اصلی سازش با صهیونیست‌ها کمک به پیشبرد طرح اسرائیل بزرگتر در خاورمیانه است اما ملت‌های هوشیار منطقه و جبهه مقاومت سد محکمی در برابر حاکمان خیانتکار و رژیم اشغالگر قدس هستند.

وی تاکید کرد: ما شاهد خیز مردمی و حضور باشکوه حامیان فلسطین در روز جهانی قدس در کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران هستیم، پاکستانی‌ها نیز همواره برای حمایت از فلسطین به میدان آمده‌اند.

سخنرانان از دولت پاکستان خواستند تا روز جهانی قدس را به عنوان یک رویداد ملی در تقویم این کشور به طور رسمی قرار داده و مراسم گرامیداشت روز قدس را در سطوح ملی برگزار کند.

آنان افزودند: فلسطین مربوط به تمام جهان اسلام است و روز جهانی قدس نیز امسال به رغم محدودیت‌های کرونایی در کشور، باشکوه و گسترده تر برگزار خواهد شد.

«علی چودری» سخنگوی بنیاد حمایت از فلسطین در پاکستان نیز طی سخنرانی در این سمینار گفت: در نظام پاکستان و سیاست قطعی این کشور هیچ جایی برای سازش با دشمن صهیونیستی و یا به رسمیت شناختن این رژیم جعلی وجود ندارد.

وی افزود: خیانت حاکمان عرب در خاورمیانه هیچ تاثیری بر پاکستان نخواهد داشت و ما به عنوان کشور مستقل و هسته‌ای مفتخر به مدافع آرمان‌های فلسطین و مخالف با رژیم صهیونیستی هستیم.

شورای همبستگی ملی در پاکستان، ائتلافی از ۳۵ حزب سیاسی و مذهبی این کشور با تاکید بر اهمیت روز جهانی قدس برای افشای دسیسه‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطین و سایر ملت‌های اسلامی فراخوان برگزاری گسترده روز جهانی قدس داد.

این شورا امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هرچند محدودیت‌های کرونایی در پاکستان گردهمایی‌ها و دیگر برنامه‌ها را محدود کرده است اما تجمعات و مراسم مرتبط با روز جهانی قدس مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرهای مختلف این کشور برگزار می‌شود.

 

 

کلیدواژه