ثور 17, 1400 16:55 Asia/Kabul
  • دیدگاه رهبری؛ آینده فلسطین در گرو تداوم مقاومت و حمایت همگانی
    دیدگاه رهبری؛ آینده فلسطین در گرو تداوم مقاومت و حمایت همگانی

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند، صهیونیست‌ها فلسطین غصب‌شده را از روز اوّل به یک پایگاه تروریسم تبدیل کرده‌اند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسب روز جهانی قدس تصریح کردند، اسرائیل نه یک کشور، بلکه یک پادگان تروریستی علیه ملّت فلسطین و دیگر ملّت‌های مسلمان است و مبارزه با این رژیم سفّاک، مبارزه با ظلم و مبارزه با تروریسم بوده و این وظیفه‌ای همگانی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: دو عامل مهم تعیین‌کننده تحولات آینده فلسطین است؛ نخست و مهم‌تر، تداوم مقاومت در داخل سرزمین‌های فلسطین و تقویت خطّ جهاد و شهادت است و دوّم، حمایت جهانی دولت‌ها و ملّت‌های مسلمان در سراسر جهان از مجاهدان فلسطینی است.

مساله فلسطین و قدس یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مسائل جهان اسلام است و جمهوری اسلامی ایران همواره و در هر شرایطی از حقوق و آرمان فلسطین حمایت سیاسی، معنوی و مادی کرده است.  

ایران به‌عنوان حامی اصلی حقوق فلسطینیان نقش مهمی در بیش از چهار دهه گذشته در زنده نگه‌داشتن مهمترین مساله جهان اسلام یعنی فلسطین و قدس داشته است. ابتکار حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی در اعلام آخرین جمعه هر ماه مبارک به‌عنوان روز جهانی قدس، سنگ‌بنا و نقطه طلایی زنده نگه‌داشتن مساله مشترک امت اسلامی است.   

در همین زمینه؛ "حیدر بن علی اللواتی" استاد دانشگاه در کشور عربی عمان روز پنجشنبه در توئیتر نوشت، فلسطین فقط آرمان فلسطینیان و عرب‌ها نیست، بلکه مساله فلسطین آرمان جهان اسلام است. 

علاوه بر حمایت سیاسی و معنوی، حمایت مادی از مقاومت فلسطین به سبب ماهیت تروریستی رژیم اسرائیل وظیفه همگانی امت و کشورهای اسلامی است. مقاومت و تقویت گروه‌های فلسطین تنها گزینه راهبردی و موثر در برابر رژیمی است که همواره تحرکات تروریستی را در درون و خارج سرزمین‌های اشغالی در دستور کار دارد.

شهید و زخمی شدن روزانه مردم به ویژه جوانان فلسطینی به‌دست نظامیان صهیونیست و نیز توطئه‌های مختلف آمریکایی- عبری و عربی از جمله طرح معامله قرن نتوانسته است مقاومت فلسطینیان را از بین ببرد و به همین سبب، امروز اسرائیل بدترین دوران موجودیت خود را در ابعاد مختلف به ویژه امنیتی تجربه می‌کند.

حمله موشکی به نزدیک تاسیسات دیمونا، هدف قرار گرفتن چند مرکز حساس اسرائیلی و ایستادگی جوانان فلسطینی در برابر نظامیان صهیونیست در مسجد الاقصی، معادلات سیاسی و نظامی را به نفع جوانان فلسطینی تغییر داده و در چنین شرایطی، حمایت واقعی و موثر از فلسطین وظیفه همه امت اسلامی است.   

تاریخ بیش از 70 ساله مقاومت مردم فلسطین از انتفاضه سنگ تاکنون، مساله فلسطین را زنده نگه داشته و اکنون قدرت درونی جهاد فلسطینی صدها برابر شده است. جوانان و مردم فلسطین زمانی با پرتاب سنگ از خود دفاع می‌کردند، اما امروز با پرتاب موشکِ نقطه‌زن به دشمن اسرائیلی پاسخ قاطع و هدف‌دار می‌دهند که آینده مبهمی را پیش‌رو این رژیم قرار داده اشت. 

با توجه به موفقیت‌های جوانان فلسطینی از انتفاضه سنگ تا موشک که موجودیت رژیم تروریستی اسرائیل متزلزل کردند، به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، حرکت رو به زوال رژیم صهیونیستی آغاز شده است و وقفه نخواهد داشت. 

کلیدواژه