اسد 06, 1400 10:34 Asia/Kabul
  • انهدام شبکه‌ای از عوامل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی؛ هوشیاری حافظان امنیت ایران
    انهدام شبکه‌ای از عوامل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی؛ هوشیاری حافظان امنیت ایران

با رصد و کنترل اطلاعاتی خارج از مرز‌ها و اقدامات گسترده اطلاعاتی -عملیاتی نیروهای امنیتی ایران، شبکه‌ای از عوامل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) به همراه محموله سنگین سلاح و مهمات پس از ورود از مبادی مرزی غرب کشور دستگیر شدند.

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه عوامل موساد قصد داشتند از این تجهیزات در جریان اغتشاشات شهری و ترور بهره برداری کنند؛ تصریح کرد:

رژیم صهیونیستی در مقطع برگزاری انتخابات نیز در چند نوبت قصد انجام اقدامات خرابکارانه در نقاط مختلف کشور داشت که با اقدام به موقع نیروهای امنیتی ایران از انجام این خرابکاری‌های تروریستی جلوگیری به عمل آمد و ضربه‌ای کاری به شبکه تروریستی موساد در منطقه وارد شد.

به گفته مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات ایران؛ این تسلیحات شامل کلت کمری، نارنجک، وینچستر، کلاش و فشنگ جنگی می‌شود که برخی از آن‌ها همچون وینچستر و نارنجک برای به آشوب کشیدن اعتراضات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت های مختلفی برای براندازی  و مقابله با جمهوری اسلامی ایران از سوی امریکا - رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای آنان صورت گرفته است. در سال های اخیر نیز با شکست فشارحداکثری تحریم های امریکا؛ فشار حداکثری امنیتی برضد ایران شکل گرفت. در این تحرکات، بین اسرائیل، آمریکا و انگلیس همکاری های گسترده ای جریان دارد. نمونه آشکار این فعالیت ها؛ نقش مستقیم سرویس های جاسوسی در ترور دانشمندان هسته ای ایران در چند سال گذشته است.

«یوآف لیمور» کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی در یادداشتی در روزنامه «اسرائیل هیوم» با اشاره به  دست داشتن موساد در اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران از جمله ترور شهید" محسن فخری زاده " دانشمند هسته ای ایران می گوید؛ آنچه  در این سال ها شاهد آن بودیم تغییر رویکردی است که "موساد " طی یک دهه گذشته بعد از ترور "محمود المبحوح" از رهبران حماس در دبی صورت داد و تصمیم گرفت با کاهش ریسک پذیری عناصر اصلی خود به دنبال استفاده از مزدوران به جای ماموران شود.

این کارشناس نظامی و امنیتی صهیونیست  تصریح کرد که این اقدامات بدون وجود پوشش حمایتی دولت آمریکا میسر نمی شود.

طبق گزارش های مستند؛ شبکه جاسوسی آمریکا به مرکزیت اداره اطلاعات مرکزی آمریکا "سیا" با هماهنگی "موساد" درسال های اخیر فعالیت خود را برای رسیدن به  اهداف براندازانه و ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در درون مرزهای ایران افزایش داده است.

 اقدامات خرابکارانه و جاسوسی و ضد امنیتی  امریکا و اسراییل  به شیوهای مختلف از جمله نفوذ مستقیم عوامل و عناصر جاسوس، دادن  کمک های مالی به منظور استفاده از گروه های معاند و استفاده ازافراد فریب خورده  برای  ایجاد آشوب های خیابانی و تشدید  جنگ روانی انجام می شود. در مواجه با این توطئه ها، اقدامات دستگاه‌های امنیتی ایران برای خنثی کردن  تحرکات دشمن گسترده بوده  و ضربات وارد شده به این شبکه ها نیز بسیار قوی و موثر بوده است.

دستگیری سرکرده گروهک تروریستی "النضال" مسئول حمله تروریستی خونین ۳۱ شهریور/سنبله سال ۹۷ اهواز که تحت حمایت مستقیم سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و رژیم صهیونیستی قرار دارد؛ انهدام  شبکه  بزرگ قاچاق سلاح و مهمات در استان البرز؛ دستگیری ۵ تیم جاسوسی؛ همچنین دستگیری سرکرده گروه تروریستی "تندر" که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد؛ تنها بخشی ازعملیات دستگاه‌ های امنیتی کشور در زمینه‌ مبارزه با تروریسم در سال های اخیراست.

دستگیری عناصر نفوذی و تروریست و انهدام شبکه های جاسوسی و گروه های خرابکار که از جانب سرویس‌های امنیتی کشورهای غربی؛ اسراییل و برخی کشورهای  عربی مورد حمایت هستند، در واقع نشانه هوشیاری حافظان امنیت کشور و اقتدار ایران اسلامی در برابر توطئه های دشمنان است.

ضربه کاری به شبکه تروریستی موساد

کلیدواژه