عقرب 20, 1400 09:55 Asia/Kabul
  • علل رفتارهای وحشیانه صهیونیست‌ها‌ با اسرای فلسطینی
    علل رفتارهای وحشیانه صهیونیست‌ها‌ با اسرای فلسطینی

منابع فسطینی روز چهارشنبه (امروز) به نقل از «عبداللطیف القانوع»، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، هشدار دادند که شرایط غیرانسانی که اسرای فلسطینی در زندانهای رژیم صهیونیستی با آن مواجه‌اند‌، جرقه انفجاری برای هرگونه نبرد با این رژیم اشغالگر خواهد بود.

این سخن در واقع،‌ هشداری دیگر به رژیم صهیونیستی و نهادهای بین‌المللی‌ است که ابتدائی ترین حقوق فلسطینی‌ها از جمله اسرای فلسطینی را در زندان‌های‌ رژیم صهیونیستی نادیده می‌گیرند‌، زیرا در سطح جهانی، اسرای فلسطینی هستند که به شیوه‌های‌ مختلف مانند اعتصاب غذا، با خودکامگی‌ها و تجاوزگری‌های‌ رژیم صهیونیستی علیه آن‌ها‌ و خانواده‌های‌ آن‌ها‌ مقابله می‌کنند. هشدار کنونی حماس به رژیم صهیونیستی به‌دنبال‌ هشدار چند هفته پیش این گروه و نیز جهاد اسلامی به رژیم اشغالگر درباره پیامدهای خطرناک شکنجه و بازداشت‌های غیر قانونی فلسطینی‌ها صورت می‌گیرد‌. پیشتر دو جنبش یاد شده درباره پیامدهای خطرناک ادامه بازداشت اداری فلسطینی‌ها و شکنجه زندانیان هشدار داده و ادامه این وضع را خط قرمزی برای خود دانسته و تأکید‌ کرده بودند که اگر رژیم صهیونیستی از این خط قرمز عبور کند گروه های فلسطینی از هرگونه توافقی که قبلا با این رژیم داشته‌اند، خارج خواهند شد.

درباره چرایی اقدامات  جنون‌آمیز این روزهای رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها و بازداشت‌های وحشیانه آنها با اسرای فلسطینی باید گفت که ریشه این رفتارهای انفعالی این رژیم به پیروزی بزرگ شش فلسطینی در ششم سپتامبر باز می‌گردد که توانستند طی «عملیات تونل» از زندان «جلبوع» که یکی از امنیتی‌ترین زندان‌های‌ رژیم صهیونیستی و بلکه جهان به‌شمار‌ می‌رود‌، فرار کنند. این موفقیت اسرای فلسطینی، ضربه سختی به دستگاه‌های‌ امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و کابینه شکننده «نفتالی بنت»، نخست‌وزیر‌ رژیم صهیونیستی بود. بنابراین،‌ اقدامات غیرانسانی صهیونیست‌ها‌ با اسیران فلسطینی در واقع،‌ انتقام‌جویی از شش فلسطینی است که پیروزی بزرگی رقم زدند.

دومین علت این اقدامات غیرانسانی را باید در سکوت مرگبار نهادها و سازمان‌های‌ بین‌المللی‌ و حقوق بشری دید که در واقع،‌ با سکوت و بی‌عملی خود، چراغ سبز به این رژیم می‌دهند تا به اقدامات غیرانسانی خود علیه اسرای فلسطینی ادامه دهد. در واقع،‌ چنین سکوت و بی‌عملی از سوی نهادها و کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر، به‌مثابه‌ چراغ سبز به رژیم صهیونیستی برای استمراربخشیدن به این اقدامات ضد انسانی است که هر روز چهره واقعی این رژیم را نمایان تر می‌کند‌ و به گفته القانوع بی توجهی رژیم صهیونیستی به رنج زندانیان فلسطینی که به دلیل اعتصاب غذا هرروز افزایش می یابد، نمایانگر چهره زشت این رژیم  متوحش است.

سومین علت وحشگیری های صهیونیست‌ها‌ را با اسیران فلسطینی باید تحولات داخلی اراضی اشغالی دانست. در واقع،‌ این وحشگیری های صهیونیست‌ها‌ واکنشی به کنش‌هایی است که در اراضی فلسطینی صورت می‌گیرد‌ و در آن همه روزه عزم فلسطینی‌ها برای مقابله با اقدامات و تجاوزگری‌های‌ صهیونیست‌ها‌ در اراضی اشغالی به‌ویژه در کرانه باختری و بیت المقدس جدی‌تر می‌شود‌. این رژیم با درک این واقعیت، در واقع،‌ با استمرابرخشیدن به بازداشت غیرقانونی فلسطینی‌ها در چارچوب آنچه به «بازداشت اداری» موسوم شده است، به فلسطینی‌ها در کرانه باختری پیام هشدار آمیز درباره هرگونه تحرک و انتفاضه علیه صهیونیست‌ها‌ می‌دهد‌، غافل از آنکه فلسطینی‌ها هراسی از چنین اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی ندارند. آنچه از افکار عمومی در سطح منطقه و جهان انتظار می‌رود‌ این است که باید به اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی در شکنجه زندانیان بی دفاع فلسطین واکنش نشان دهند، اقداماتی که بر اساس فایل هایی که اخیرا از اسرای فلسطینی منتشر شده بیانگر حجم رفتارهای غیرانسانی است. در یکی از فایل های صوتی که به‌تازگی از یکی از اسرای فلسطینی در زندان جلبوع منتشر شد می‌گوید‌ که اسرای فلسطینی در بدترین شرایط به‌سر می‌برند‌ که بشریت تاکنون به خود دیده است. اداره زندان‌ها‌ کاری کرده که کودکان پیر شده‌اند.

حمله صهیونیست‌ها به اسرای فلسطینی در زندان «عوفر»

کلیدواژه