جدی 04, 1400 09:36 Asia/Kabul
  • پیام های رزمایش پیامبر اعظم؛هشدار جدی،واقعی و‌ میدانی به تهدیدهای رژیم صهیونیستی

رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ که از صبح دوشنبه هفته گذشه درسواحل خلیج فارس، تنگه هرمز و منطقه عمومی استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان آغاز شده بود، روز جمعه پایان یافت .

سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با بیان اینکه برگزاری این رزمابش  از قبل طراحی شده بود، افزود؛اما تهدید های فراوان ولی تو خالی سران رژیم صهیونیستی باعث شد که این رزمایش در این زمان مقرر انجام شود که جزو موفق ترین رزمایش های موشکی جمهوری اسلامی ایران تاکنون بود.

اگرچه تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه ایران  تازگی ندارد، اما با شروع مذاکرات وین برای لغو تحریم های ایران ، یاوه گویی های  رژیم صهیونیستی علیه ایران نیز وارد فاز تازه‌ای شد .مقام‌های این رژیم در هفته‌های اخیر با تحرکات دیپلماتیک کوشیدند فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را  تهدیدی برای ثبات و امنیت منطقه جلوه دهند .تهدیدهای رژیم صهیونیستی بر ضد ایران اگرچه انعکاسی از جنگ روانی وتحرکات تبلیغاتی مشترک امریکا و اسراییل  است اما این لفاظی ها بدون پاسخ نمانده است .

سردار سرلشکر «غلامعلی رشید»، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا(ص) سپاه پاسداران با بیان این که تهدید مراکز هسته‌ای و نظامی ایران ازسوی رژیم صهیونیستی بدون چراغ‌ سبز و حمایت آمریکا امکان‌پذیر نیست، تأکید کرد: «درصورتی که تهدیدهایی از این دست، جنبه عملی به‌خود بگیرد، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بدون درنگ، همه مراکز، پایگاه‌ها، مسیر و فضای استفاده ‌شده برای عبور و مبدأ تجاوز را براساس طرح‌های عملیاتی تمرین شده مورد حمله کوبنده قرار خواهد داد.»

فضاسازی‌ها وتحرکات اسراییل درحالی است  که صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران  پیوسته مورد تأیید مسئولان و بازرسان آژانس قرار گرفته‌ است. در واقع  این اسرائیل است که با برخورداری از سلاح‌ اتمی و فعالیت‌های تروریستی و خرابکارانه ، تهدیدی برای صلح در منطقه به‌حساب می‌آید.

 "مجید تخت‌روانچی" نماینده دائم ایران در سازمان ملل در همین خصوص چندی قبل در نامه ای به شورای امنیت  ضمن اشاره به «افزایش مداوم» تعداد و شدت «تهدیدهای تحریک‌آمیز و ماجراجویانه» رژیم اسرائیل یاد آور شد که این تهدیدها به سطح هشداردهنده‌ای رسیده‌ و نقض فاحش حقوق بین‌الملل به‌ویژه ماده۲ (۴) منشور ملل‌متحد است. 

به نظر می رسد مقام‌های رژیم اسرائیل دریک تقسیم کار حساب شده ،با «فضاسازی» و «تهدید» سعی دارند  از گزینه تهدید نظامی برضد ایران برای  تشدید فشارهای سیاسی و امنیتی استفاده حداکثری کنند وبر روند مذاکرات وین تأثیر منفی بگذارند.این تهدید ها اما حتی از سوی حامیان اسراییل  فاقد ارزش ارزیابی شده است .  

روزنامه "نیویورک تایمز" در گزارشی نوشت؛ مقامات ارشد نظامی رژیم صهیونیستی معتقدند این رژیم چنان که ادعا می کند، قادر به انجام اقدام نظامی موثر علیه تاسیسات هسته‌ای ایران نیست.

اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک هم در تحلیلی هشدار داد :" اختصاص بودجه یک و نیم میلیارد دلاری به ارتش اسرائیل برای آماده شدن در برابر حمله ایران تنها آغاز هزینه‌ها خواهد بود و حمله محور مقاومت پیامدهای نجومی برای اسرائیل خواهد داشت."

 با این حال رژیم صهیونیستی با توجه به ماهیت تجاوز کارانه و بحران ساز خود ممکن است قصد شرارت و ضربه زدن به گفت‌وگوهای وین را داشته باشد .از اینرو نیروهای مسلح ایران برای مقابله با این شرارت‌ها، سطح آمادگی‌های ضروری را افزایش داده اند . آنگونه که سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷، تصریح کرد برگزاری این رزمایش بویژه در بخش موشکی  دارای پیام های بسیار واضح و آشکار است . پیام این رزمایش هشدار جدی ، واقعی و‌ میدانی به تهدید های مقامات رژیم صهیونیستی است که مراقب  اشتباهات و خطاهای خود باشند و اگر دست از پا خطا کنند ، دستانشان را قطع خواهیم کرد.

کلیدواژه