جدی 23, 1400 15:19 Asia/Kabul

فعال فرهنگی و اجتماعی مهاجرین افغانستانی گفت: پویش «من هم هستم» از سوی مهاجران افغانستانی در ایران انجام شده است و کمک های زیادی از این طریق جمع آوری شده که به زودی برای نیازمندان افغانستان به کابل ارسال خواهد شد.

سید جمال الدین سجادی خبرنگار و فعال فرهنگی اجتماعی مهاجر افغانستانی در ایران در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری در مورد پویش جمع آوری کمک های مردمی مهاجرین افغانستانی تحت عنوان «من هم هستم» گفت: بعد از خبرهایی مبنی بر این که هموطنان ما در افغانستان به دلیل گرسنگی و سرما جان خود را از دست می دهند، این پویش آغاز شد و ما احساس وظیفه کردیم که از طریق این طریق به مردم کمک کنیم.

وی ادامه داد: در ادامه پیگیری ها، متوجه شدیم که یکی از بانوان شناخته شده در عرصه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در کابل، جمع آوری کمک برای نیازمندان را آغاز کرده و اقدام به جمع آوری زغال سنگ، چوب و مواد خوراکی برای خانواده هایی نیازمند کرده است.

سجادی بیان داشت: ما دیدیم که جامعه مهاجرین هم این ظرفیت را دارد که در کنار دیگر کمک کنندگان قرار بگیرد و این گونه شد که ما از روز سه شنبه 14 جدی/ دی جمع آوری کمک را آغاز کردیم و قرار شد به مدت  10 روز کمک های نقدی جامعه مهاجر را جمع آوری کنیم و به دست نیازمندان در کابل برسانیم.

این خبرنگار افغانستانی افزود: فکر نمی کردیم که که این پویش این قدر مورد استقبال واقع شود چون که واقعیت این بود که شرایط اقتصادی جامعه مهاجر هم چندان مناسب نیست و همه ما با مشکلات اقتصادی در سال های اخیر دست و پنجه نرم می کنیم و مشکلات زیادی همه مردم دارند اما با این وجود استقبال خیلی خوبی از این طرح صورت گرفت.

وی یادآور شد: کمک های واریزی به ما از 5 هزار تومان به بالا بود و این نشان می دهد که جامعه ما یک جامعه وظیفه شناس است و حتی کسانی که توان مالی هم نداشتند ولی با حداقل کمک در کنار ما قرار گرفتند و به شکل های مختلف کمک کردند که باید از همه آن ها سپاسگزاری کنیم و این نشان می دهد که جامعه احساس وظیفه می کند نسبت به هموطن خود و از محل کمک های مردمی مبلغ قابل توجهی جمع آوری شده است.

مسئول طرح پویش من هم هستم بیان داشت: در این روزها من و کسانی که با من همراه بودند خیلی حس و حال خوبی داشتیم و خدارا شاکریم که این فرصت را در اختیار ما قرار داد که بتوانیم به مردم خود خدمت کنیم و من هم از تک تک کسانی که در این پویش شرکت کردند تشکر می کنم.

کلیدواژه