جوزا 19, 1397 14:44 Asia/Kabul

اگر برخی سران کشورهای اسلامی که آرمان فلسطین را فراموش کرده اند به موجودیت قدس شریف احترام بگذارند قدس به دامن اسلام باز خواهد گشت

عضو پارلمان افغانستان تاکید کرد: در صورتی که برخی سران کشورهای اسلامی که آرمان فلسطین را فراموش کرده اند از دنیا طلبی فاصله بگیرند و به موجودیت قدس شریف احترام بگذارند قدس شریف به دامن اسلام باز خواهد گشت.       

دکتر جعفر مهدوی در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری گفت: سران برخی کشورهای اسلامی به آرمان مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف خیانت کرده اند و این در حالی است که ضرورت همبستگی و وحدت میان مسلمانان امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

وی اظهار امیدواری کرد که ملت های مسلمان با همبستگی بیشتری برای حمایت از آرمان مردم فلسطین و قدس شریف گام بردارند و خطراتی را که آن ها را تهدید می کند خنثی کنند.

این استاد دانشگاه در کابل عنوان کرد: در کنار تلاش های امنیتی، استخباراتی و فرهنگی که دشمنان جهان اسلام دارند، خودخواهی، دنیا طلبی و رویکردهای غیر اسلامی سران برخی از کشورهای اسلامی سبب فرقه گرایی و کم توجهی به وحدت اسلامی شده و دشمنان اسلام هم با ایجاد گروه های تروریستی مانند داعش می خواهند چهره اسلام را مخدوش کنند.

به گفته این عضو پارلمان افغانستان سران کشورهای اسلامی باید اوضاع و شرایط را درک کنند و بیش از این در دام توطئه های دشمنان اسلام نیفتند، ملت های اسلامی هم با توجه به آیات قرآن کریم و احکام اسلامی که آن ها را به وحدت و یکپارچگی دعوت کرده باید گردهم بیایند و نگذارند که امت اسلامی بیش از این پراکنده باشد.

مهدوی یادآور شد، یقیناً اگر سران کشورهای اسلامی بویژه آن هایی که با غاصبان قدس شریف همسو هستند به خود بیایند، می توان امیدوار بود که امت اسلامی به وحدت و یکپارچگی دست پیدا کند.

این کارشناس افغان اظهار کرد: این وعده الهی است که پیروزی از آن مستضعفان است، مسلمانان نسبت به قدس شریف به عنوان اولین قبله مسلمانان و پناهگاه تمام امت های اسلامی حساس هستند و به آن احترام می گذارند و این مساله سبب می شود که مسلمانان زیر یک چتر گرد هم آیند.

وی اضافه کرد: در صورتی که سران کشورهای اسلامی از دنیا طلبی فاصله بگیرند و به آرمان مردم مظلوم فلسطین و موجودیت قدس شریف احترام بگذارند می توان امیدوار بود که قدس شریف در آینده نزدیک به دامن جهان اسلام بازگردد.

 

کلیدواژه