سرطان 02, 1398 12:08 Asia/Kabul
  • همکاری سعودی‌ها و منافقین در اتهام زنی به ایران
    همکاری سعودی‌ها و منافقین در اتهام زنی به ایران

گفت وگوی متنشر شده تلفنی بین دو نفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین نشان می‌دهد سعودی‌ها با عناصر این گروه برای متهم کردن ایران در حادثه نفت کش‌ها در خلیج فارس همکاری نزدیک داشته‌اند.

به گزارش رادیو دری، دو نفتکش پنجشنبه گذشته (23 جوزا) در دریای عمان دچار حریق شدند. در حالی که علت این حادثه هنوز مشخص نیست، آمریکایی ها مدعی هستند ایران به این نفتکش‌ها حمله کرده است.

اتحادیه اروپا اما این ادعای آمریکایی ها را رد کرده است.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران هم حادثه برای دو نفتکش در دریای عمان را مشکوک خوانده و بر طرح پیشنهادی ایران در خصوص تشکیل مجمع گفت وگوی منطقه‌ای تاکید کرده است.

ادعاهای آمریکایی ها علیه ایران در حالی است که پس از وقوع حادثه حریق برای این دو نفت‌کش،  واحد جست‌وجو و نجات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران بلافاصله وارد عمل شد و با نجات پرسنل و خدمه این دو کشتی آنها را جهت ارائه خدمات مناسب و درمانی به بندر "جاسک" (جنوب ایران) منتقل کرد.

پیش از این هم (12 مه) 4 نفتکش در بندر "الفجیره" امارات دچار حادثه شده بودند.

آمریکا، امارات و عربستان طی هفته های گذشته تلاش کردند ایران را مسئول این حادثه نیز معرفی کنند  اما راه به جایی نبردند.

آمریکا، امارات، عربستان و  رژیم صهیونیستی مدت‌هاست تلاش می کنند با طرح ادعاهای دروغین علیه ایران، جبهه ای ضد ایرانی در سطح جهان تشکلیل دهند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی جبهه مقاومت،  نقشی اساسی در مقابله با توطئه ها و اقدامات محور آمریکایی - صهیونیستی - سعودی در منطقه دارد.

کلیدواژه