میزان 23, 1398 14:24 Asia/Kabul

مرز دوغارون محل ورود زائران افغانستانی اربعین حسینی (ع) به ایران حال و هوای عاشورایی و اربعینی دارد

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از مرز دوغارون محل ورود زائران افغانستانی اربعین حسینی (ع) به ایران حال و هوای این مرز را عاشورایی و اربعینی خواند.

مصطفی خاکسار قهرودی در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری در مرز دوغارون اظهار داشت: کسانی که در این مرز برای پذیرایی و خدمت رسانی خالصانه به زائران حسینی عازم عتبات عالیات عراق کار می کنند  خود را وصل به مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) می کنند.

وی افزود: در این مکان شور و حال راهپیمایی روز اربعین حسینی حاکم است و مسوولان در کنار نیروهای داوطلب مردمی، بسیجی و خادمیاران آستان قدس رضوی حضور دارند و نمی گذارند زائران افغانستانی که در نقطه مرزی حضور پیدا می کنند احساس تنهایی و دلتنگی کنند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: خدمات متنوع آستان قدس رضوی در کنار تمام بخش های دیگر انجام می شود مانند نیروی انتظامی، مرزبانی، گمرک، هلال احمر، فرمانداری، شهرداری و نیروهای مردمی که همه امکانات خود را پای کار آورده اند و جای قدردانی دارد.

به گفته خاکسار قهرودی زائران افغانستانی به محض ورود به مرز دوغارون وارد مجتمع خدماتی می شوند و خدمات مختلفی را دریافت می کنند، همه این خدمات به خاطر این است که زائران حسینی با رفاه و آسایش از این نقطه عبور کنند و این در حالی است که در شرایط عادی این خدمات به این خوبی ارایه نمی شود و علت آن هم عشق به امام حسین علیه السلام است که همه را گرد هم جمع کرده است.

این مقام مسوول در آستان قدس رضوی با قدردانی از زحمات روحانیونی زیادی که در مرز حاضر شده و کارهای فرهنگی و مذهبی می کنند اظهار کرد: این برنامه ها از چهاردهم میزان (مهر) آغاز شده و تا هر زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: بیش از سه هزار نفر از خادمان و خادمیاران آستان قدس رضوی در مرزهای داخلی جمهوری اسلامی ایران که مجموعاً شامل شش مرز ورودی و چهار مرز خروجی می شود، حضور دارند.

 

تگ

کامنت