قوس 12, 1398 10:40 Asia/Kabul
  •  استفاده از سلاحهای کشتارجمعی لکه ننگی بر پیشانی آمریکا

وزارت امورخارجه سوریه فجایع آمریکا ضد بشریت در زمینه استفاده از تسلیحات کشتار جمعی را لکه ننگی بر پیشانی این کشور دانست.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری مهر، وزارت امورخارجه سوریه با صدور بیانیه ای به مناسبت روز بزرگداشت قربانیان سلاح های شیمیایی اعلام کرد، این روز یادآور کشتار و نابودی ملت هایی است که  آمریکا به بهانه استفاده ازسلاح های کشتارجمعی درجهان به راه انداخت.
وزارت امورخارجه سوریه از دولت آمریکا خواست به ادعاهای خود درباره ممنوعیت تولید و بکارگیری سلاح های شیمیایی عمل کند و به رژیم صهیونیستی برای امضاء و اجرای مفاد توافق منع بکارگیری سلاح های شیمیایی فشار بیاورد.
آمریکا در 7 آوریل 2017 (18 حمل 1396)به بهانه حمله شیمیایی  دولت سوریه به منطقه  "خان شیخون" در جنوب ادلب ، به پایگاه هوایی "الشعیرات" در استان حمص سوریه حمله موشکی کرد.
در همین حال،سازمان منع تسلیحات شیمیایی نیز فوریه 2019 در گزارشی ادعا کرد، در آوریل 2018 در "دوما" سوریه از گاز کلر استفاده شده است اما روزنامه بریتانیایی "دیلی میل" اخیراً فاش کرد،سازمان منع تسلیحات شیمیایی تلاش کرده است با دستکاری در گزارش "دوما"، زمینه حمله دوباره آمریکا، فرانسه و بریتانیا به سوریه را فراهم کند.
اخبار جعلی بکارگیری سلاح شیمیایی از سوی دمشق، همواره بهانه‌ای برای مداخلات و حملات نظامی  آمریکا و متحدانش به خاک سوریه و بمباران زیرساخت‌های نظامی و اقتصادی این کشور بوده است.

 

کلیدواژه