جدی 19, 1398 17:13 Asia/Kabul
  • حرکت تدریجی رسانه‌های غربی به اقرار به حجم تحقیر آمریکا در اقدام موشکی سپاه

رسانه‌های غربی به‌تدریج به حجم تحقیر آمریکایی‌ها در عملیات موشکی ایران اقرار می‌کنند.

خبرگزاری رویترز  دراین‌باره نوشت برخی از موشک‌های ایران آشیانه‌های هواپیماها در عین‌الاسد را نابود کرده‌اند. برخی ساختمان‌ها و سازه‌ها به‌طور کامل تخریب و "ناپدید" شده‌اند.

رویترز گزارش داد، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند موشک‌های ایران به هفت ساختمان در بخشی از پایگاه هوایی عین الاسد در عراق ــ که میزبان نیروهای نظامی آمریکا است ــ خسارات وارد یا آنها را تخریب کرده است.

بنا بر این گزارش، دو تصویر ارائه‌شده از سوی شرکت ماهواره‌ای تجاری پلنِت لبز اینک (Planet Labs Inc)، اصابت پنج فروند موشک را به این بخش از پایگاه هوایی عین الاسد نشان می‌دهد.

میزان خسارت‌ها می‌تواند با مقایسه تصاویر گرفته‌شده پس از حمله روز چهارشنبه با تصاویر 25 دسامبر سال گذشته سنجیده و ارزیابی شود. دست‌کم سه مورد از این سازه‌ها ظاهراً آشیانه‌های هواپیماها هستند. برخی از این ساختمان‌ها و سازه‌ها به‌طور کامل تخریب و ناپدید شده‌اند و تنها بخش‌هایی از بقیه آنها باقی است.

جفری لِویس از مؤسسه مطالعات بین‌المللی میدلبری در مونتری کانادا در این خصوص گفت: آنها بخش آمریکایی این پایگاه هوایی را هدف قرار دادند. آنها قصد داشتند به این بخش حمله کنند و این کار را انجام دادند.

این تحلیل‌ها در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اصرار دارد که در این حملات به قوای آمریکا آسیبی نرسیده است. دونالد ترامپ در نشست خبری چهارشنبه اعلام کرد در این حملات هوایی ــ که ایران به‌تلافی کشته شدن هفته گذشته یکی از فرمانده‌های بلندپایه خود در عراق انجام داد ــ به هیچ آمریکایی‌ای آسیب نرسیده است.

تگ

کامنت