دلو 16, 1398 08:57 Asia/Kabul

کمک کنندگان مالی انتخابات افغانستان از سران حکومت خواسته‌اند تا اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، اصولنامه تشکیل حکومت وحدت ملی را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، گروه حمایت از انتخابات افغانستان طی اعلامیه‌ای مشترک که شام گذشته (15 دلو) منتشرکرده‌اند، از حکومت وحدت ملی خواسته تا اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری از اقدامات بی‌ثبات کننده خود داری کنند.

در اعلامیه این گروه آمده که طرف‌های دخیل در انتخابات باید به روند انتخابات احترام گذاشته و اجازه دهند کمیسیون‌های انتخاباتی نیز به درستی انجام وظیفه کنند.

این در حالی است که دکتر عبدالله دو روز پیش در نشست شورای وزیران تاکید کرد که تا زمان اعلام نتایج انتخابات، حکومت وحدت ملی بر بنیاد توافق انجام شده پا بر جاست.

گروه حمایت از انتخابات افغانستان نیز ضمن تاکید بر رعایت اصول ایجاد حکومت وحدت ملی گفته که این کار می‌تواند وحدت و بی‌طرفی نهادهای دولتی افغانستان را حفظ کرده و به حکومت اجازه می‌دهد تا اهداف مهمی مانند صلح و رشد اقتصادی را دنبال کند.

در پی اعلامیه گروه حمایت از انتخابات افغانستان، ریاست اجرایی نیز با نشر اعلامیه‌ای از این موقف حمایت کنندگان مالی انتخابات افغانستان استقبال کرده است.

در اعلامیه‌ای ریاست اجرایی آمده که گروه حمایت از انتخابات افغانستان بر اصل شفافیت، تصفیه‌ی آرای پاک از ناپاک تأکید کرده و از کمیسیون‌های انتخاباتی خواسته تا بی‌طرفی کامل خود را به اساس قانون، طرزالعمل‌ها و لوایح انتخابات در اعلان نتایج نهایی، ثابت کنند.

جزئیات بیشتر این خبر در گزارش قریشی از کابل :

کلیدواژه