حوت 08, 1398 09:11 Asia/Kabul
  • افزایش شیوع ویروس کرونا در آمریکا و حمله ترامپ به رسانه‌ها

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه شب در پی انتشار اخبار شیوع ویروس کرونا در این کشور، رسانه‌ها را به ایجاد وحشت متهم کرد.

به گزارش ایرنا، با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به 59 نفر، ترامپ خواستار برگزاری کنفرانس خبری با مسئولان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها برای بحث در مورد شیوع ویروس کرونا شد و رسانه‌ها را به ایجاد وحشت در بازارهای مالی متهم کرد.  

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا روز چهارشنبه با اعلام اینکه 6 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در میان شهروندان تخلیه شده از کشتی مسافربری "الماس شاهزاده" Diamond Princess تایید شده خاطرنشان کرد، تعداد مبتلایان به این ویروس در آمریکا  به 59 نفر رسیده است.  

این مرکز بهداشتی تایید کرد، افراد مبتلا شده به ویروس کرونا شامل 14 مورد در آمریکا و 45 نفر از مسافران کشتی هستند که از  شهر ووهان چین وارد آمریکا شده‌اند.

ویروس "کرونا" اواخر سال گذشته میلادی 2019 در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به دستکم 30 کشور دیگر از جمله  آمریکا، انگلیس، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، عربستان و امارات سرایت کرده است.  

بر اساس آخرین آمار، تاکنون دستکم 80 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 27000 نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. حدود دو هزار و 700 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

تگ

کامنت