حوت 22, 1398 02:34 Asia/Kabul
  • ووهان در حال بازگشت به زندگی عادی، وضع محدودیت‌های بیشتر برای مسافران پکن

علیرغم کنترل ویروس «کووید-19» در شهر «ووهان»و بازگشت تدریجی مردم به زندگی عادی، پکن با وضع قوانینی، تمامی مسافرانی که به این منطقه وارد می شوند را به مدت 14 روز در قرنطینه قرار می‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت چین اعلام کرد که برخی از کارگران و کارکنان در استان «هوبی»، مرکز شیوع ویروس کرونا و محلی که در آنجا بیش از سه هزار نفر بر اثر ابتلا به این ویروس ناشناخته جان خود را از دست دادند، در حال بازگشت به کسب و کار خود هستند و این اولین نشانه‌های عادی شدن اوضاع بعد از هفته‌ها قرنطینه است.

 لغو نسبی قرنطینه که شامل لغو برخی محدودیت‌های سفر می‌شود، درست یک روز بعد از آن صورت گرفته است که «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین، از ووهان، مرکز استان هوبی دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، حضور  شی نمایانگر اطمینان دولت چین از کنترل ویروس کرونا در شهر ووهان بوده است و در حالیکه این ویروس ناشناخته در سراسر جهان در حال شیوع است، بنا به گفته مقام‌های چینی در این کشور تحت کنترل درآمده است.

مقام‌های ووهان اعلام کردند که صنایع حیاتی از جمله تهیه تجهیزات پزشکی و محصولات کشاورزی به زودی ازسرگرفته می‌شود. در بخش‌های پرخطر در خارج از ووهان نیز، بنادر رودخانه‌ها، شرکت‌های بیمه و بخش‌هایی که در زنجیره‌های مهم و کلیدی تولیدات و عرضه فعالیت دارند به زودی به کار بازمی‌گردند.

با اینحال، زندگی اجتماعی در استان هوبی همچنان محدود است. سینماها، باشگاهها و رستوران‌ها حتی در مناطق کم خطر نیز تعطیل است و مدارس نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

دولت چین همچنین اعلام کرده است که رفت‌ و آمد قطارها، اتومبیل‌ها و هواپیماها به تدریج به صورت منظم در مناطق کم خطر استان هوبی از سرگرفته می‌شود.

در سراسر چین، ابتلای ۸۰ هزار و ۹۶۳ نفر به ویروس کرونا و مرگ سه هزار و ۱۶۲ نفر مورد تأیید قرار گرفته است که از این میان ۶۷ هزار و ۷۷۳ نفر از مبتلایان و سه هزار و ۴۶ قربانی از استان هوبی بوده‌اند.

علیرغم لغو نسبی محدودیت‌ها در استان هوبی، پکن امروز (چهارشنبه)، محدودیت‌های بیشتر و اقدامات قرنطینه‌ای را برای آن دسته افرادی قرار داده که وارد پایتخت این کشور می‌شوند.

طبق قوانین جدید چین، تمامی مسافرانی که وارد پکن می‌شوند، باید به مدت ۱۴ روز خود را در خانه یا مکان‌های تعیین شده، قرنطینه کنند. آندسته از افرادی نیز که برای سفر کاری کوتاه‌مدت وارد پکن می شوند باید در هتل‌هایی مشخص اقامت داشته باشند و حتماً تست کرونا بدهند و تا زمان مشخص شدن نتیجه آزمایششان، حق خروج نخواهند داشت.

کلیدواژه