حوت 27, 1398 18:41 Asia/Kabul
  • جانشین احتمالی مرکل به کرونا مبتلا شد

سخنگوی حزب حاکم آلمان و جانشین احتمالی صدر اعظم این کشور روز سه‌شنبه از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس «فردریک مرز»، سخنگوی حزب حاکم آلمان و جانشین احتمالی «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور روز سه‌شنبه اعلام کرد که به ویروس کرونا مبتلا شده است.وی که با یکی از رسانه‌های آلمانی صحبت می‌کرد، گفت: «تستی که روز یکشنبه از من گرفته شد جوابش مثبت بود. من تا هفته بعد در خانه در قرنطینه خواهم ماند.»

بر اساس آخرین آمار،  تعداد موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا در آلمان از مرز هفت هزار نفر گذشته است و تعداد کل فوتی‌ها بر اثر ابتلا به این بیماری در آلمان نیز به ۲۰ نفر افزایش یافته است.وزارت خارجه آلمان روز گذشته با صدور بیانیه‌ای درباره هرگونه سفر غیرضروری در داخل و خارج از این کشور هشدار داد.

همچنین به دستور دولت مرکزی برلین، توافق سفر بدون روادید به آلمان با پنج کشور فرانسه، اتریش، سوئیس، دانمارک و لوکزامبورگ به صورت موقت تعلیق می‌شود و در مرزهای زمینی بازرسی‌های سفت‌وسخت‌تری برای ممانعت از ورود افراد مبتلا به کروناویروس انجام می‌شود.

اعمال محدودیت‌های مرزی در آلمان در حالی است که «ینس اسپان» وزیر بهداشت این کشور نیز با رد مؤثر بودن بستن مرزها در جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر این ویروس، گفته بود: «اگر تمام مرزها را هم ببندیم همچنان [این ویروس] منتشر خواهد شد».

کلیدواژه