حوت 29, 1398 10:06 Asia/Kabul
  •  مرکل: کرونا بزرگترین چالش آلمان از زمان جنگ جهانی دوم است

صدراعظم آلمان، بحران کرونا را بزرگترین چالش آلمان پس از جنگ جهانی دوم برشمرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، "آنگلا مرکل روز چهارشنبه در یک پیام ویدیویی خطاب به مردم آلمان با برشمردن آسیب‌هایی که ویروس کرونا به اقتصاد و جامعه آلمان وارد کرده، این بحران را بزرگترین چالش کشورش از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون خواند.

"مرکل" در این پیام ویدیویی  از مردم آلمان خواست شرایط را جدی گرفته و  برای مقابله با شیوع ویروس کرونا با دولت این کشور همکاری کنند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی اعلام شده از سوی دولت‌ آلمان، تاکنون 12 هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، 28 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ویروس "کرونا" اواخر سال گذشته میلادی 2019 در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 165 کشور دیگر از جمله  آمریکا، انگلیس، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، عربستان و امارات سرایت کرده است. 

بر اساس آخرین آمار، تاکنون دستکم 202  هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 83 هزار نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. دستکم هشت هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

کلیدواژه