حمل 11, 1399 01:40 Asia/Kabul
  • دست رد مرکل به سینه نتانیاهو
    دست رد مرکل به سینه نتانیاهو

صدر اعظم آلمان درخواست نخست وزیر رژیم صهیونیستی را برای دادن دستگاه تنفس مصنوعی به این رژیم رد کرد.

به گزارش سایت رادیو دری،به نقل از پایگاه اینترنتی العهد رژیم صهیونیستی به تلاشهایش برای تأمین تجهیزات پزشکی به منظور مقابله با ویروس کرونا ادامه می‌دهد و با کمک سازمان جاسوسی خارجی این رژیم (موساد) چهار صد هزار قطعه ضروری ویژه آزمایش ابتلا به این بیماری واگیر دار را وارد کرده است.

 پایگاه اینترنتی روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی با آنگلا مرکل گفتگو کرد و از وی خواست شماری دستگاه تنفس مصنوعی به سرزمین‌های اشغالی بفرستد و مرکل نیز در پاسخ گفت کشورش با مشکل کمبود دستگاه‌های تنفس مصنوعی روبرو است و صد‌ها دستگاه تنفس مصنوعی را به فرانسه به عنوان امانت داده است.

از سوی دیگر یک مقام بلند پایه رژیم صهیونیستی گفت «به نظر می‌رسد هیچ چیزی را نمی‌توان از اروپا گرفت زیرا اروپایی‌ها حتی به سختی می‌توانند به خودشان کمک کنند».

 «یدیعوت آحارانوت» افزود اتاق مشترک وضع اضطراری که از سه نهاد موساد و وزارت خانه‌های جنگ و بهداشت تشکیل شده و نتانیاهو، یوسی کوهین رئیس موساد را به عنوان رئیس آن منصوب کرد، این روز‌ها سرگرم تأمین لوازم پزشکی است و روی تهیه حدود 10 هزار دستگاه تنفس مصنوعی تمرکز کرده است زیرا این نگرانی وجود دارد که ناگهان شمار بیمارانی که وضع وخیمی پیدا کنند به شدت افزایش یابد.

کلیدواژه