حمل 12, 1399 08:28 Asia/Kabul
  • بحران در آمریکا؛ تلفات کرونا به بیش از 3000 نفر رسید

شمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا با جهشی دیگر از مرز 3000 هزار نفر گذشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه های آمریکایی دوشنبه شب اعلام کردند، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 163 هزار و 479 نفر رسیده است که از این تعداد 3148 نفر جان خود را از دست داده اند.

آمریکا هم اکنون در صدر کشورهای مبتلا به ویروس کرونا قرار داد.

بر اساس پیش‌بینی ها، تعداد موارد فوتی در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا می‌تواند تا ماه اوت به حدود 82 هزار نفر برسد.  

دولت آمریکا که بسیار دیرتر از کشورهای دیگر به انجام آزمایش‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا روی آورده، هم اکنون به دلیل تعداد زیاد افراد بیمار، با کمبود کیت‌های تشخیصی مواجه شده است.

سازمان بهداشت جهانی سه‌شنبه گذشته اعلام کرد، آمریکا در آینده نزدیک احتمالا به کانون سرایت ویروس کرونا تبدیل خواهد شد.

هم اکنون هر 50 ایالت این کشور درگیر ویروس کرونا هستند.

انجمن بیمارستان‌های آمریکا یکشنبه 8 مارس در گزارشی اعلام کرد، احتمالا 96 میلیون آمریکایی به این ویروس مبتلا خواهند شد که از این تعداد 480 هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

نگرانی‌ها در آمریکا درباره عملکرد دولت "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور در قبال شیوع ویروس کرونا بالا گرفته و حتی  چندین ایالت این کشور به دلیل خطر شیوع ویروس کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند.

پایگاه آمریکایی "تروث‌اوت" نیز اخیرا با اشاره به اینکه 28 میلیون نفر در آمریکا فاقد خدمات بیمه هستند شیوع ویروس کرونا در این کشور را فاجعه‌بار دانست.

تگ

کامنت