حمل 13, 1399 18:41 Asia/Kabul
  • واکنش مسکو به اظهارات مبهم پمپئو در خصوص احتمال لغو تحریم‌ علیه ایران

روسیه، به اظهارات مبهم وزیر خارجه آمریکا در خصوص احتمال لغو برخی تحریم‌ های تحمیلی علیه ایران واکنش نشان داد.

به گزارش روسیا الیوم، «زامیر کابولف» مدیر بخش آسیا در وزارت امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد: چنانچه واشنگتن اظهارات مبهم "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا در خصوص لغو برخی تحریم‌های تحمیلی علیه ایران را عملی کند، مسکو نیز مطمئنا از این اقدام استقبال می کند.  

پمپئو سه‌ شنبه شب یک در کنفرانس مطبوعاتی بدون ارائه پاسخ صریح و شفاف به سوال یک خبرنگار درباره احتمال کاهش تحریم‌ های ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، به‌ صورت مبهم گفت: واشنگتن به‌ طور مداوم در حال ارزیابی تمام سیاست‌های خود است و پاسخ درباره تجدید نظر در آن، البته است. 

در هفته های اخیر به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورهای جهان و ایران، مقامات بین‌المللی و برخی کشورها از جمله ترکیه، روسیه، پاکستان و چین خواستار لغو تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران شده‌اند.

تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه واشنگتن که شامل اقلام اساسی و حتی دارویی و پزشکی می شود باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم ایران به ویژه بیماران کرونایی شده است.

با این حال دونالد ترامپ  رئیس جمهوری آمریکا،  جمعه 20 مارس تاکید کرد، با لغو تحریم‌های این کشور علیه ایران مخالفت است.

آمریکا باوجود  مطالبات جهانی برای لغو تحریم‌ها علیه ایران، طی چند روز گذشته چند شخصیت و شرکت ایرانی را نیز تحریم کرده است.

تگ

کامنت