حمل 18, 1399 12:41 Asia/Kabul
  • افزایش شمار فوتی‌های کرونا در آمریکا؛ یک ببر در باغ وحش نیویورک مبتلا شد

شمار کل مبتلایان به کرونا در آمریکا به 337620 رسیده و با فوت حداقل ۱۱۴۷ نفر طی روز گذشته تعداد کل قربانیان ویروس در این کشور به 9643 نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با افزایش شدید شمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در آمریکا، مقام‌های این کشور خبر دادند، یک ببر در باغ وحش «برونکس» شهر نیویورک به ویروس کرونا مبتلا شده است. گفته می‌شود که این اولین مورد ابتلای یک حیوان در آمریکا به کرونا است.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، مقام‌های این باغ وحش از چندین ببر و شیر بیمار تست کرونا گرفتند و نتیجه تست نشان داده که یک ببر به نام «نادیا» کرونا گرفته است.

به باور مقام‌های آمریکایی، این ببر از یک کارگر باغ وحش برونکس به ویروس کرونا مبتلا شده باشد. مقام‌های باغ وحش می‌گویند که ببر بیمار در حال درمان است و انتظار می‌رود حالش خوب شود.

انتشار خبر ابتلای یک ببر به کرونا در شرایطی صورت گرفته که آخرین خبرها از آمریکا از افزایش شدید تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در این کشور حکایت دارد.

دانشگاه «جانز هاپکینز» اعلام کرد،  روز یکشنبه آزمایش کرونا بیش از ۲۵۵۴۴ نفر در آمریکا مثبت اعلام شده تا شمار کل مبتلایان به ۳۳۷۶۲۰ برسد.

حداقل ۱۱۴۷ نفر نیز طی روز گذشته فوت کردند تا شمار کل قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به ۹۶۴۳ نفر برسد. همچنین اعلام شده ۱۷.۵۳۰ نفر از بیماران بهبود یافته‌اند.

ارائه این آمار و ارقام در حالی است که روزنامه واشنگتن‌پست به نقل از متخصصان حوزه بهداشت و درمان آمریکا گزارش داده میزان تلفات کرونا در این کشور بسیار بیشتر از آمارهای اعلام شده است.

تگ

کامنت