حمل 19, 1399 10:02 Asia/Kabul
  • مرکل: کرونا بزرگترین آزمون اتحادیه اروپا است
    مرکل: کرونا بزرگترین آزمون اتحادیه اروپا است

صدراعظم آلمان با اشاره به تبعات شیوع بیماری کرونا در اروپا اعلام کرد، اتحادیه اروپا با بزرگترین آزمون خود از زمان تاسیس تاکنون روبرو است.

به گزارش دوشنبه شب رویترز، در پی شیوع ویروس کرونا در اروپا، "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان خطاب به سران اتحادیه اروپا گفت، ما با یک چالش بزرگ بهداشتی مواجهیم که همه اعضا را به اشکال گوناگون تحت تأثیر قرار داده است. مسأله مهم آن است که این بلوک، با قدرت از بحران اقتصادی ناشی از این مهم خارج شود.

مرکل همچنین در ادامه اظهارات خود بر آمادگی آلمان برای تقویت اتحادیه اروپا تاکید کرد.
در همین راستا، "هایکو ماس" وزیر امور خارجه و "اولاف شولتس" وزیر دارایی آلمانی روز دوشنبه در مقاله مشترکی که در چند روزنامه اروپایی منتشر شد، ضمن درخواست برای  اقدامات جمعی در اتحادیه اروپا برای مبارزه با کرونا تاکید کردند که با کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا و راهکارهای دیگر، می‌توان به اقتصاد این اتحادیه کمک کرد.
کشورهای اتحادیه اروپا درباره کمک‌های مالی برای مقابله با تأثیرات اقتصادی کرونا اختلاف دارند. قرار است وزرای دارایی این اتحادیه روز سه‌شنبه در این باره تشکیل جلسه دهند.  
ایتالیا، اسپانیا و فرانسه که بالاترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا را در اروپا دارند، ایجاد سازوکاری ویژه برای جذب سرمایه‌های تازه را خواستار شده‌اند.

ویروس کرونا که نخستین بار دسامبر 2019 در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون بیش از یک میلیون و 33 هزار نفر را در جهان آلوده کرده و جان 73 هزار و 893 نفر را گرفته است.

 

کلیدواژه