حمل 19, 1399 19:17 Asia/Kabul
  • تظاهرات پرستاران نیویورک در اعتراض به کمبود ماسک و دستکش

ده‌ها پرستار در نیویورک در اعتراض به کمبود تجهیزات پزشکی مانند ماسک و دستکش همزمان با تشدید شیوع کرونا، مقابل یکی از مهمترین بیمارستان‌های این شهر تظاهرات کردند.

رویترز گزارش داد، شماری از پرستاران بیمارستان هارلم (Harlem Hospital) نیویورک روز دوشنبه در اعتراض به کمبود تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیماران مبتلا به کرونا کووید 19 در این شهر، در برابر این بیمارستان تجمع اعتراضی برگزار و به سیاست های دولت و مقامات ایالتی اعتراض کردند.

معترضان که تعدادشان به دست کم ۸۰ نفر می‌رسید در فاصله دو متری از یکدیگر پلاکارد‌هایی در دست داشتند که روی آنها پیام‌های اعتراض به کمبود ماسک و دستکش نوشته شده بود.

"اندرو کومو"(Andrew Cuomo) فرماندار نیویورک اعلام کرد، مدارس و دیگر فعالیت های غیراساسی در این ایالت تا 29 آوریل/10ثور تعطیل است و جریمه تخطی از قرنطینه از 500 دلار به هزار دلار افزایش یافته است.

شبکه خبری اسکای نیوز گزارش کرد، به دلیل پرشدن سردخانه های آمریکا از اجساد، احتمال دفن قربانیان ناشی از کرونا در پارک ها وجود دارد.

دانشگاه جان هاپکینز اعلام کرده است که طی شبانه‌روز گذشته یک هزار و ۱۵۰ نفر در آمریکا بر اثر آلوده شدن به ویروس کشنده کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

تعداد مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تاکنون 367 هزار و650 نفر اعلام شده است و ۱۰ هزار و 943 نفر نیز فوت کرده اند.

تگ

کامنت