ثور 26, 1399 11:33 Asia/Kabul
  • واکنش پکن به اتهام جدید آمریکا ضد چین در خصوص ویروس کرونا

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، ادعای اداره پلیس فدرال «اف بی آی» و وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره تلاش هکرهای چینی برای سرقت نتایج تحقیقات مربوط به ویروس کرونا را «اتهام‌زنی» ضد چین توصیف کرد.

به گزارش  رادیو دری به نقل از فارس،،«ژائو لی جیان» Zhao Lijian  دیروز (پنج شنبه) در نشست خبری در پکن در واکنش به این اتهام جدید آمریکا ضد چین درباره ویروس کرونا گفت ، هرگونه اقداماتی که در فضای اینترنت برای اخلال در مسیر تلاش‌ها برای مقابله باکرونا صورت می‌گیرد، محکوم است.

اداره تحقیقات فدرال یا پلیس فدرال (اف بی آی) و وزارت امنیت داخلی آمریکا روز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند که هکرهای چینی تلاش کرده‌اند به صورت غیرقانونی، نتایج تحقیقات محققان آمریکایی در خصوص تولید دارو و واکسن برای کروناویروس سرقت کنند.

مقامات دولت « دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا درروزهای اخیر در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر بی‌کفایتی دولت این کشوربرای مقابله با ویروس کرونا در این کشور ، بارها چین را به پنهان‌کاری درباره شیوع ویروس کرونا متهم کرده و مدعی شدند که ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان  چین ساخته شده که از طرف پکن رد شده است .

کلیدواژه