سرطان 05, 1399 09:06 Asia/Kabul
  • تداوم سیاستهای ضدایرانی کاخ سفید با تحریم 5 ناخدای ایرانی

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه سیاستهای ضد ایرانی کاخ سفید، اسامی پنج ناخدای نفتکش‌های ایرانی را در فهرست تحریم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد، این ۵ فرد به دلیل «مرتبط بودن با خطوط کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران» در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند.

ایران از ماه آوریل تاکنون، ۵ نفتکش که مجموعا حدود 5 / 1 میلیون بشکه بنزین حمل می‌کردند به ونزوئلا که به شدت به سوخت نیازمند است، ارسال کرده است.

در این راستا، "مایک پامپئو" وزیر امور خارجه آمریکا نیز در توئیتر نوشت: تحریم‌ها علیه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت "ای-سیل" مستقر در چین از امروز اجرایی شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در توضیح خود در مورد آثار این تحریم‌ها، به صراحت عنوان کرده بود که اقدام تازه این کشور ارسال دارو و اقلام انسانی به ایران را محدود می‌کند.

خزانه‌داری آمریکا افزود: علاوه بر این، افراد غیرآمریکایی هم که آگاهانه  برای فروش محصولات زراعی، غذا، دارو و تجهیزات پزشکی به ایران اقدام کنند خود را در معرض تحریم‌های دیگر قرار می‌دهند.

همزمان با شیوع کرونا در ایران، مقامات ایرانی خواستار لغو تحریم‌های ضدانسانی  آمریکا علیه ایران شدند.

مسئولان ایرانی، بارها تاکید کردند که باوجود ادعاهای واهی آمریکا که مواد دارویی و غذایی تحریم نیستند، عملا راه هرگونه نقل و انتقال بانکی را در این زمینه بستند.

کلیدواژه