سرطان 19, 1399 15:22 Asia/Kabul
  • ارائه گزارش ویژه سازمان ملل متحد درباره ترور سردار سلیمانی

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در گزارش خود به شورای حقوق بشر این سازمان، جنایت نظامیان آمریکایی را در ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، غیرقانونی اعلام کرد.

به گزارش به گزارش رادیو دری، "اگنس کالامارد" گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گزارش  حمله پهپادی آمریکا و به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همراهانش در بغداد را به نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو ارائه ‌کرد.   

کالامارد در گزارش خود آورده است: ژنرال سلیمانی به عنوان یک مسئول بلندپایه دولتی در یک کشور ثالث دارای حاکمیت، هدف قرار گرفت و این خلاف قوانین بین المللی است.

در این گزارش، همچنین آمده است بسیاری از کشورها بدون وجود قوانینی درباره استفاده از پهپادها از این نوع هواپیماها در جنگ های خود استفاده می کنند و استاندارهای مشخصی در این باره وجود ندارد. 

"کالامارد" به تازگی در مصاحبه با رویترز هم با بی اساس دانستن ادعای آمریکا برای ترور سردار سلیمانی، این اقدام تروریست های آمریکایی را نقض قوانین بین‌المللی و منشور ملل متحد اعلام کرد.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش، سوم ژانویه 2020 در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

سردار سلیمانی به دعوت رسمی دولت عراق به این کشور سفر کرده بود.

بر اساس اعلام وزارت دفاع  آمریکا "پنتاگون"، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور صادر کرده بود.

بسیاری از کشورها، سازمان ها و گروها، این اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کردند.

سردار سلیمانی چهره برجسته مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی از جمله داعش در منطقه غرب آسیا بود.

تگ

کامنت