اسد 13, 1399 18:25 Asia/Kabul
  • مدیرکل سازمان جهانی بهداشت: شاید هرگز سلاح جادویی برای مقابله با کرونا وجود نداشته باشد

تدروس ادهانوم گفت: شاید هرگز سلاح جادویی در مقابله با این ویروس وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: دولت‌ها و شهروندان باید تمرکز خود در مبارزه با ویروس کرونا را بر روی انجام تست، ایجاد فاصله گذاری اجتماعی، ردیابی و قرنطینه بیماران و نیز استفاده از ماسک در اماکن عمومی قرار دهند.

او افزود: امیدواریم به تعدادی واکسن موثر که بتواند از ابتلای افراد به ویروس کرونا جلوگیری کند، دست یابیم. در حالی که امیدهای زیادی درباره ساخت واکسن «کووید-۱۹» وجود دارد، باید این را در نظر داشت که شاید هرگز سلاح جادویی در مقابله با این ویروس وجود نداشته باشد.

ادهانوم تصریح کرد: در حال حاضر، توقف شیوع بیماری تنها به مسائل ابتدایی مانند بهداشت عمومی و کنترل بیماری محدود شده است. از همه می‌خواهم که به توصیه‌های پزشکان عمل کنند.

تاکنون بیش از ۱۸ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند. از این میان، ۶۸۹ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. سازمان جهانی بهداشت تاکید دارد تا زمانی که واکسن موثر برای این بیماری کشف نشده است، مردم در اماکن عمومی فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

تگ

کامنت