اسد 14, 1399 16:13 Asia/Kabul
  • تاکید ونزوئلا بر ادامه همکاری تجاری با تهران به رغم تهدیدات آمریکا

معاون وزیر خارجه ونزوئلا، افتتاح فروشگاه عرضه کالای ایرانی "مگاصیص" در کاراکاس را گامی مهم برای تقویت روابط تجاری بین دو کشور در برابر تشدید زورگویی‌های آمریکا به ویژه در عصر شیوع ویروس کرونا خواند.

"روبن داریّو مولینا"، در مصاحبه با شبکه هیسپان تی وی گفت: "مگاصیص" همزمان با تشدید تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا و در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا گشایش یافت و این بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که تجارت باید در جهت خدمت به انسانها و به همین ترتیب در راستای منافع دو کشور باشد.

معاون وزیر خارجه ونزوئلا همچنین با دفاع از حقوق ایران و ونزوئلا برای دریانوردی آزادانه در آب های بینالمللی به منظور معاملات تجاری، تاکید کرد، کشتی های ایرانی کاملا منطبق با قوانین سازمان جهانی دریانوری عمل کرده  و این موضوع باعث گسترش روابط تجاری دو کشور خواهد شد.  

به تازگی و در ادامه همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و  ونزوئلا، نخستین فروشگاه عرضه کالاهای ساخت ایران به نام "مگاصیص" در شهر کاراکاس پایتخت ونزوئلا افتتاح شد. این فروشگاه با مساحتی بالغ بر 20 هزار متر مربع بیش از 2500 قلم انواع کالاهای ایرانی را جهت عرضه و فروش در خود جا داده است.

ایران پیشتر نیز 5 کشتی حامل بنزین را به ونزوئلا فرستاد تا به کمبود بنزین در این کشور آمریکای جنوبی پایان دهد.

"نیکلاس مادورو" رئیس جمهور ونزوئلا پس از این اقدام ایران در توییتر از حمایت های تهران از دولت و ملت ونزوئلا قدردانی کرد و گفت: ونزوئلا تنها نیست و دوستان شجاعی دارد که در کنارش ایستاده‌اند.

آمریکا در ماه های اخیر با تهدید، اعمال تحریم، فشار و محاصره اقتصادی ونزوئلا تلاش کرده است دولت قانونی این کشور را که رویکردی ضد آمریکایی دارد سرنگون کند؛ رویکردی که هرگز موفق نبوده است.

کلیدواژه