اسد 29, 1399 09:42 Asia/Kabul
  • اعلام وضعیت اضطراری در ایالت کالیفرنیا در پی آتش‌سوزی گسترده

فرماندار ایالت کالیفرنیا برای مقابله مؤثرتر با آتش‌سوزی گسترده در این منطقه و تخلیه مناطق مسکونی، وضعیت اضطراری کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با شدت گرفتن آتش‌سوزی گسترده در مراتع و جنگل‌های ایالت کالیفرنیا، «گِیوین نیوسام» فرماندار این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، نیوسام با صدور بیانیه‌ای گفت: «همزمان با نبرد کالیفرنیا با آتش در سراسر این ایالت آنهم در این شرایط بد آب‌وهوایی، ما در حال به کار بردن تمام منابع موجود برای در امان نگه داشتن مناطق مسکونی هستیم».

روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» نیز براساس تحلیل داده‌ها و همچنین به نقل از مقامات اداره آتش‌نشانی ایالت کالیفرنیا گزارش داد که بیش از ۳۰ حریق بزرگ در جنگل‌ها و مراتع این ایالت شعله می‌کشد.

بر این اساس، مقامات ایالتی می‌گویند به دلیل افزایش شدید مصرف برق در پی گرمای بی‌سابقه و همچنین آسیب رسیدن به نیروگاه‌های تأمین برق در کالیفرنیا، انتظار قطعی برق بیشتری را دارند.

رویترز نوشته، درجه حرارت سه رقمی هوا و رطوبت تک رقمی آن، این آتش‌سوزی را روز جمعه تقویت کرد. با صدا در آمدن زنگ هشدار در جنوب ایالت کالیفرنیا به دلیل حرارت بیش از حد هوا، انتظار می‌رود که دمای هوای آخر هفته در این مناطق کمی بالاتر رود.  

این حادثه تاکنون هیچ مرگ و میری نداشته اما شعله‌های آتش ۵ هزار و ۴۲۰ خانه و تأسیسات را در جوامع مختلف که در فاصله ۶۵ کیلومتری شمال لس‌آنجلس قرار گرفته‌‌اند را تهدید کرده است.  

دو هفته گذشته نیز آتش‌سوزی موسوم به «Apple Fire» بیش از ۱۰ هزار هکتار از جنگل‌های کالیفرنیا را به خاکستر تبدیل کرد.

کلیدواژه