سنبله 21, 1399 10:37 Asia/Kabul
  • اذعان معاون ترامپ به اعمال تحریم های ظالمانه علیه ایران
    اذعان معاون ترامپ به اعمال تحریم های ظالمانه علیه ایران

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اذعان کرد که کشورش شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، "مایک پنس"، معاون "دونالد ترامپ"، رئیس‌جمهوری آمریکا در یک سخنرانی بامداد جمعه مدعی شد، واشنگتن بعد از خروج از برجام شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده است.

پنس در ویدئویی که در توییتر منتشر کرده است با ادعای حمایت ایران از تروریسم، گفت: در حالی که دولت قبلی برای ایران بسته‌های پول نقد می‌فرستاد، ترامپ ما را از توافق هسته‌ای خارج کرده و ایران را تحریم کرد.

او در بخش دیگری از سخنانش، اقدام تروریستی دولت ترامپ را در صدور فرمان ترور سردار شهید "قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ستود.

این در حالی است که دولت ترامپ تا به حال نتوانسته صدور دستور ترور سردار سلیمانی را با توجه به قوانین داخلی خود آمریکا نیز توجیه کند.

یک ماه بعد از این عملیات تروریستی در عراق، "الیوت انگل"، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد، گزارش رسمی کاخ سفید که حاوی توجیه‌های دولت آمریکا برای ترور این فرمانده است با ادعای دولت ترامپ مبنی بر اینکه این عملیات برای جلوگیری از یک «تهدید فوری» اجرا شده است، منافات دارد.

سردار سپهبد "قاسم سلیمانی" و تعدادی از همراهانش بامداد جمعه 13 جدی 1399 در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد پایتخت عراق به شهادت رسیدند.

سردار سلیمانی به دعوت دولت عراق به این کشور سفر کرده بود.

 

کلیدواژه