میزان 30, 1399 08:49 Asia/Kabul
  • تکرار اتهامات ضدایرانی آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل
    تکرار اتهامات ضدایرانی آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل

در ادامه موضعگیری های ضد ایرانی مقامات واشنگتن، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد ایران به مصوبات شورای امنیت پایبند نبوده است.

به گزارش ایرنا، "کلی کرافت" نماینده آمریکا  در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل درحالیکه آمریکا به صراحت ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بوده و بارها در این مساله منزوی شده است، مدعی شد، ایران به حرف و روح تصمیمات این شورا پایبند نیست.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد: اتخاذ استراتژی صحیح درمورد ایران بخش مهمی از تلاش‌های آمریکا بوده است.

این دیپلمات آمریکایی بدون درنظرگرفتن جنایاتی که متحدان منطقه‌ای آنها با حمایت مالی و تسلیحاتی آمریکا انجام می‌دهند، ادعا کرد، آمریکا تصدیق می‌کند که ایران بزرگترین تهدید برای صلح در منطقه غرب آسیا است و با طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده این کشور  روبرو هستیم.

ادعای کرافت در شرایطی مطرح می شود که آمریکا به ویژه از زمان ورود دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی به کاخ سفید، با نقض تعهدهای بین المللی بسیاری از قوانین و مصوبات شورای امنیت سازمان ملل  را  زیر پا گذاشته است.

اقدامات آمریکا، برای تمدید تحریم نسلیحاتی ایران به نتیجه نرسید و از روز 18 اکتبر/27میزان براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل  به پایان رسید. 

کلیدواژه