عقرب 03, 1399 09:12 Asia/Kabul
  • نگرانی عفو بین الملل از بروز خشونت در زمان برگزاری انتخابات در آمریکا
    نگرانی عفو بین الملل از بروز خشونت در زمان برگزاری انتخابات در آمریکا

سازمان عفو بین‌الملل از بروز حوادث خشونت آمیز در زمان برگزاری گردهمایی های انتخاباتی در آمریکا به شدت ابراز نگرانی کرد.

عفو بین‌الملل در گزارشی با اعلام اینکه نیروهای امنیتی آمریکا در حال حاضر قادر به جلوگیری از برهم زدن گردهمایی‌ های مسالمت ‌آمیز نیستند، خاطرنشان کرد، در زمان ریاست جمهوری "دونالد ترامپ" در آمریکا، امنیت معترضان و رأی‌ دهندگان، دیگر تضمینی ندارد. 

سازمان عفو بین‌الملل در این گزارش اعلام کرد، بین ماه مه تا سپتامبر 2020، در 75 درصد گردهمایی‌های انتخاباتی در سراسر آمریکا،  خشونت ‌و درگیری  ثبت شده است.

به ‌گفته عفو بین‌الملل، در بیش از 12 مورد بررسی‌ شده، پلیس آمریکا به مدت طولانی یا به ‌طور کامل غایب بوده است.

سازمان عفو بین‌الملل در این گزارش، عامل اصلی بروز خشونت‌ در گردهمایی های انتخاباتی در آمریکا را حضور افراد مسلح عنوان کرد.

عفو بین‌الملل در این گزارش به دولت آمریکا توصیه کرد، حمل سلاح در مکان‌های عمومی، پارک‌ها و مراکز رأی ‌دهی و همچنین اجتماعات مسالمت ‌آمیز در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری را محدود کند. 

سازمان عفو بین‌الملل از مأموران امنیتی در آمریکا نیز خواست از حق اساسی برگزاری اجتماعات مسالمت‌آمیز در این کشور حفاظت کنند.

آمریکا هم اکنون با موجی از اعتراضات و خشونت روبرو است.

"آدام شیف" Adam Schiff رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا در یک مصاحبه  اقدامات رئیس جمهوری این کشور را عامل تشدید خشونت ها در آمریکا دانست.

در همین حال؛ شورای روابط خارجی آمریکا اعلام کرد، برخی از  حامیان رئیس جمهوری آمریکا و همچنین شبه نظامیان به شدت مسلح، متعهد شده اند در صورت شکست ترامپ در انتخابات به خشونت متوسل شوند.

شورای روابط خارجی آمریکا خاطرنشان کرد، هم اکنون در آمریکا حدود سیصد گروه شبه نظامی وجود دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سوم نوامبر/13عقرب برگزار خواهد شد.

نتایج اکثر نظرسنجی‌ ها در ماه‌ های اخیر در آمریکا، از پیشتازی "جو بایدن" رقیب دموکرات رئیس جمهوری آمریکا نسبت به ترامپ حکایت دارد.

تگ

کامنت