عقرب 06, 1399 12:34 Asia/Kabul
  • انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ بیش از 60 میلیون نفر رأی دادند

طبق جدیدترین آمارها در آمریکا؛ تاکنون بیش از 60 میلیون آمریکایی در انتخابات زودهنگام برای تعیین رئیس‌جمهوری این کشور شرکت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پایگاه پروژه انتخابات ایالات متحده که از زمان آغاز انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری آمریکا به جمع‌آوری آمارهای مربوط به آن پرداخته دوشنبه شب اعلام کرد، در فاصله یک هفته مانده به این انتخابات، بیش از 60 میلیون نفر از شهروندان آمریکا در ایالت‌هایی که رأی‌گیری زودهنگام در آنها آغاز شده به نامزد مورد علاقه‌شان رأی داده‌اند.

این میزان رأی زودهنگام در فاصله یک هفته مانده به روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (3 نوامبر)، در تاریخ آمریکا بی‌سابقه است.

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا که تاکنون بیش از 230 هزار نفر را به کام مرگ کشانده است، مقامات اکثر ایالت‌های آمریکا از برگزاری انتخابات پستی به‌منظور جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر ویروس کرونا در این کشور حمایت می‌کنند.

"دونالد ترامپ" رئیس‌جمهوری آمریکا اما هیچ فرصتی را برای ابراز مخالفت با رأی‌گیری غیابی از دست نداده و بارها اعلام کرده که این شیوه رأی‌گیری می‌تواند به بروز تقلب گسترده در انتخابات منجر شود.

نتایج اکثر نظرسنجی‌ ها در ماه‌ های اخیر در آمریکا، از پیشتازی "جو بایدن" نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 نسبت به ترامپ حکایت دارد.

تگ

کامنت