عقرب 12, 1399 17:42 Asia/Kabul
  • آمادگی پلیس کالیفرنیا برای ناآرامی‌ احتمالی پساانتخابات
    آمادگی پلیس کالیفرنیا برای ناآرامی‌ احتمالی پساانتخابات

اداره کلانتری بخش «اورنج» در ایالت کالیفرنیای آمریکا گفته برای کنترل هرگونه ناآرامی احتمالی بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور آمادگی دارد.

به گزارش خبر‌گزاری فارس، در حالی که نگرانی‌ مقامات آمریکایی از وقوع ناآرامی بعد از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور افزایش یافته است، اداره کلانتری بخش «اورنج» ایالت کالیفرنیا گفته برای هر‌گونه اعتراض و ناآرامی‌ احتمالی آماده است.

سخنگوی این اداره کلانتری در کالیفرنیا گفته اداره آنان مرکز عملیات خود برای کنترل ناآرامی‌های احتمالی بعد از انتخابات را فعال خواهد کرد.

یکی از کلانتر‌های این اداره در خصوص انتخابات امسال آمریکا گفته: «روشن است که در این فصل انتخاباتی شور و اشتیاق زیاد است.»

وی همچنین گفته: «هدف من اطمینان از این است که همه ساکنان بخش اورنج بتوانند از حق رأی و حق آزادی بیان خود با خیال راحت استفاده کنند.»

وی افزود: «آزادی بیان مسالمت‌آمیز همیشه مورد حمایت قرار می‌گیرد، اما اقداماتی که حق رأی هر فردی را محدود کند یا باعث خشونت و تباهی شود به سرعت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.»

مأموران این کلانتری همچنین از مکان‌های جمع‌آوری آرا و اداره ثبت آرا محافظت و کارکنان این اداره را در جریان جمع‌آوری آرا همراهی خواهند کرد.

گفته می‌شود استقرار نیروهای امنیتی در این اداره ثبت آرا تا یک هفته بعد از انتخابات نیز ادامه خواهد داشت.

طی یک هفته گذشته و در روز‌های منتهی به بر‌گزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا، نگرانی مقامات این کشور بابت وقوع ناآرامی و آشوب بعد از اعلام نتایج افزایش یافته است.

روز گذشته حامیان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و مخالفان وی در شهر «بورلی هیلز»، واقع در حومه کلانشهر لس آنجلس ایالت کالیفرنیا با یکدیگر در‌گیر شدند.

کلیدواژه