عقرب 20, 1399 16:51 Asia/Kabul
  • پکن: چین واکسن کرونا را در اختیار کشورهای عضو شانگهای قرار می‌دهد
    پکن: چین واکسن کرونا را در اختیار کشورهای عضو شانگهای قرار می‌دهد

رییس جمهوری چین در بیستمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای که به صورت ویدیو کنفرانس و با میزبانی روسیه برگزار شد، گفت: چین واکسن کرونا را در اختیار کشورهای عضو این سازمان قرار می‌دهد.

به گزارش ایرنا، «شی جین پینگ» که روز سه شنبه از پکن در این نشست سخن می گفت، با اشاره به تلاش های چین برای دستیابی به واکسن کرونا تصریح کرد: پکن مایل است فعالانه نیاز کشورهای دیگر به واکسن را در نظر بگیرد و آنرا در اختیار آنها قرار دهد.

رئیس جمهوری چین با اشاره به اینکه دوستی و حسن نیت لازمه تعامل و همکاری میان همسایگان است، افزود: همکاری سودمند متقابل باید جایگزین بازی های با مجموع صفر شود.

شئ با اشاره به نقش و اهمیت سازمان همکاری شانگهای در شکوفایی کشورهای عضو گفت: کشورهای عضو باید اقدامات عملی تری را برای ارتقا جامعه ای با آینده مشترک بشر انجام دهند.

رییس جمهوری چین همچین تاکید کرد که  چندجانبه گرایی سرانجام یکجانبه گرایی را شکست خواهد داد.

بیستمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به صورت مجازی و با میزبانی "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه از ساعاتی پیش آغاز شد.

در نشست امروز ضمن بحث و بررسی وضعیت فعلی و چشم اندازهای توسعه همکاری سازمان همکاری شانگهای، سران کشورهای شرکت کننده با تبادل نظر و سخنرانی، مهم‌ترین موضوعات سیاسی، اقتصادی و امنیتی منطقه‌ای و بین المللی را بررسی و تبیین می‌کنند

کلیدواژه