عقرب 21, 1399 16:16 Asia/Kabul
  • انتقاد بولتون از اظهارات مایک پمپئو
    انتقاد بولتون از اظهارات مایک پمپئو

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا اعلام کرد، وزیر امور خارجه با حمایت از اظهارات رئیس جمهوری این کشور درباره تقلب در انتخابات، اعتبار خود را زیر سوال برد.

به گزارش پایگاه نیوزویک، "جان بولتون" مشاور سابق امنیت ملی آمریکا ضمن انتقاد از اظهارات  "مایک پمپئو" وزیر خارجه این کشور درباره پیروزی دونالد ترامپ در دور دوم ریاست جمهوری این کشور گفت: افراد بسیار کمی در کاخ سفید هستند که معتقدند ترامپ  در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است.

بولتون،  سپس این گمانه را مطرح کرد که شاید پمپئو این اظهارات را برای جلوگیری از اخراج خود و یا در مسیر رسیدن به نامزدی حزب جمهوری خواه درانتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا عنوان کرده است.

پمپئو، روز  سه شنبه در کنفرانس خبری در مورد اینکه آیا وزارت خارجه با تیم انتقالی جوبایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا  همکاری می‌کند گفت: انتقال قدرت مسالمت آمیز به دولت دوم ترامپ خواهیم داشت.

طرح دادخواست ترامپ برای پیگیری آنچه تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عنوان شده است، در شرایطی انجام شده که اکثر رسانه‌های این کشور و حتی شبکه خبری حامی  ترامپ فاکسنیوز، "جو بایدن " را «رئیس‌جمهور منتخب» اعلام کرده اند.

 

 

کلیدواژه