جدی 09, 1399 10:15 Asia/Kabul
  • هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره کووید19
    هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره کووید19

سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اینکه تا کنون ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان به کووید19 مبتلا شده‌اند، به کشورها هشدار داد که خود را برای شرایط «بدتر» آماده کنند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری،مایکل رایان رئیس شرایط اضطراری سازمان جهانی بهداشت در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود در سال  (2020) اعلام کرد: «این یک زنگ خطر است.

این بیماری همه‌گیر به سرعت در سراسر جهان گسترش یافته و هر گوشه از کره زمین را تحت تأثیر قرار داده است، با این وجود هنوز بدترین شرایط روی نداده است.»

رایان افزود: اگرچه می‌دانیم که این ویروس به راحتی گسترش می‌یابد و افراد را می‌کشد، اما باید توجه داشت که نرخ مرگ و میر این بیماری در مقایسه با سایر بیماری‌های در حال ظهور نسبتا پایین است و به همین دلیل «باید برای هر چیزی در آینده آماده باشیم؛ زیرا ممکن است حتی وضعیت بدتری روی دهد.»

"بروس آیلوارد"،  مشاور سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرد که با وجود تلاش‌های درخور توجهی که در مبارزه با کووید19 انجام شده، از جمله ساخت واکسن‌هایی موثر در زمانی کوتاه، وضعیت امروزی جهان به دور از آمادگی برای مبارزه با همه‌گیری‌های دیگر در آینده است.

آیلوارد افزود: «ما در حال عبور از موج دوم و سوم این ویروس هستیم و هنوز نتوانسته‌ایم آن را مدیریت کنیم.»

طبق آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت، تا کنون بیش از 81 میلیون و 479 هزار نفر در سراسر جهان به کووید19مبتلا شده و بیش از یک میلیون و 778 هزار نفر جان باخته‌اند.

گفتنی است ایالت متحده آمریکا، هند، برزیل، روسیه، فرانسه، بریتانیا، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و آلمان 10کشوری هستند که بالاترین آمار مبتلایان به کووید19 را دارند.

 

 

کلیدواژه