حوت 12, 1399 09:07 Asia/Kabul

فرماندهی ستاد مرکزی نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) فیلمی را که می‌گوید از حالت طبقه‌بندی خارج شده و مربوط به حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد است، منتشر کرد. 

طبق گزارش شبکه «سی بی اس نیوز»، در ژانویه سال گذشته میلادی، ایران بزرگ‌ترین حمله موشک بالستیکی تا آن زمان را علیه نیروهای آمریکایی انجام داد و 11 موشک‌ به پایگاه عین الاسد که محل استقرار دو هزار نظامی آمریکایی و تعداد زیادی هواپیما است برخورد کرد که هرکدام از این موشک‌ها حامل کلاهکی به وزن بیش از یکهزار پوند (بیش از 453 کیلوگرم) بودند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بامداد چهارشنبه 8 ژانویه 2020 /18 جدی 1398 در پاسخ به اقدام تروریستی دولت آمریکا در ترور سردار سپهبد "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با ده‌ها فروند موشک، پایگاه آمریکایی "عین الاسد" در استان الانبار عراق را هدف قرار داد.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تعدادی از همرزمانش سوم ژانویه 2020 /13 جدی 1398 در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد پایتخت عراق به شهادت رسیدند.

در حالی که بعد از این حمله «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا مدعی شد که «همه چیز خوب است» و هیچ‌یک از نظامیان آمریکایی آسیب ندیده‌اند، اما پنتاگون به صورت قطره‌چکانی و به مرور آمار خسارات ناشی از این حمله را منتشر کرد.

 

تگ