حوت 17, 1399 12:58 Asia/Kabul
  • ایلهان عمر: هیچ دلیلی برای تحریم نشدن بن سلمان وجود ندارد
    ایلهان عمر: هیچ دلیلی برای تحریم نشدن بن سلمان وجود ندارد

نماینده دموکرات ایالت مینه سوتای آمریکا اعلام کرد هیچ دلیلی برای وضع نکردن تحریم علیه ولیعهد عربستان در ماجرای قتل جمال خاشقجی وجود ندارد.

"ایلهان عمر"، نماینده دموکرات ایالت مینه سوتای آمریکا، روز شنبه در گفت و گو با شبکه سی ان ان  اعلام کرد: اگر آمریکا واقعاً از آزادی بیان، دموکراسی و حقوق بشر حمایت می کند، دلیلی ندارد که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی را تحریم نکند.

این نماینده آمریکایی افزود: به باور من هر دقیقه‌ای که بن سلمان از مجازات فرار می‌کند، تهدیدی برای توجه آمریکا به حقوق بشر و شهروندان سعودی است.

عمر سپس گزارش نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا در خصوص صدور مجوز قتل خاشقجی از سوی بن سلمان را یادآور شد و گفت: اطلاعات ویژه ما مردی را یافتند که دستور قتل فردی مقیم آمریکا را داد.

گزارش اطلاعاتی آمریکا که در 26 فوریه(8 حوت) از حالت محرمانه خارج شد، حاکی از آن است که محمد بن سلمان عملیاتی را در استانبول برای دستگیری یا کشتن "جمال خاشقچی" روزنامه نگار سعودی تائید کرده است.

در این گزارش آمده است که این کار به دستور مستقیم ولیعهد سعودی و با همکاری اعضای محافظ و مشاور اصلی او صورت گرفته است.

با این حال دولت آمریکا از گنجاندن ولیعهد عربستان در فهرست اقدامات تنبیهی خود امتناع کرد.

"جمال خاشقجی" روزنامه نگار و منتقد رژیم سعودی در دوم اکتبر 2018(10میزان 1397)، پس از آنکه برای دریافت مدارکی مربوط به ازدواج خود به سرکنسولگری عربستان در استانبول رفت، به قتل رسید.

کلیدواژه