حوت 25, 1399 13:14 Asia/Kabul
  • اولیانوف: «فشار حداکثری» علیه ایران یک سیاست کاملاً شکست‌خورده بود
    اولیانوف: «فشار حداکثری» علیه ایران یک سیاست کاملاً شکست‌خورده بود

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی وین در واکنش به مقاله اخیر یک رسانه سعودی تأکید کرد که سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران شکست‌‌ خورده است.

به گزارش رادیودری، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی «وین» در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، با انتقاد از مقاله اخیر روزنامه سعودی «عرب نیوز» در تمجید سیاست «فشار حداکثری» آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، نوشت: برخی افراد نمی‌توانند از اشتباهات گذشته درس بگیرند. آیا برای اینکه قبول کنیم که سیاست فشار حداکثری (علیه ایران) یک سیاست کاملاً شکست‌خورده بود،  نیاز به شواهد بیشتری است؟ آیا "12 شرط پامپئو (وزیر خارجه سابق آمریکا برای جمهوری اسلامی ایران) تحقق یافت؟ استدلال‌های مخالفان برجام را نمی‌توان جدی گرفت».

"مایک پامپئو" وزیر امور خارجه دولت ترامپ در مه2018,  12شرط را برای مذاکره مجدد با جمهوری اسلامی ایران پس از خروج یکجانبه واشنگتن از برجام به امید رسیدن به یک توافق جدید مطرح کرده بود.

روزنامه عرب نیوز روز گذشته (یکشنبه) در مقاله‌ای تحت عنوان «دلایلی که تحریم‌های ایران همچنان یک ابزار قدرتمند است» از سیاست «فشار حداکثری» دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده بود.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مه 2018با نقض تعهدات آمریکا در برجام به مشارکت کشورش در آن توافق به امید دستیابی به توافقی "قویتر و طولانی تر"پایان داد.

ترامپ بر این باور بود که پیگیری سیاست موسوم به کارزار «فشار حداکثری» که او بعد از خروج از برجام آن را  اعلام کرده بود می‌تواند جمهوری اسلامی ایران را به مذاکره بر سر توافقی قوی‌تر از برجام وادار کند.

این درحالی است که رییس جمهور سابق آمریکا در حالی از قدرت کنار رفت که در تحقق این هدف شکست خورده بود.

کلیدواژه