حمل 29, 1400 14:04 Asia/Kabul
  • بایدن برای اولین بار به بحران در مرز آمریکا اعتراف کرد
    بایدن برای اولین بار به بحران در مرز آمریکا اعتراف کرد

برخلاف آن که مقام‌های دولت فعلی آمریکا تاکنون تمام تلاش‌ خود را به کار گرفته‌اند تا فاجعه پناهجویان در مرز آمریکا را عادی جلوه دهند، بایدن برای اولین بار اوضاع مرز آمریکا را بحرانی خواند.

به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، جوبایدن رئیس‌جمهور آمریکا دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بحران پناهجویان در مرز این کشور گفت: «مشکل این جا بود که واحد مربوط به پناهجویان بر روی بحرانی کار می‌کرد که با حضور جوانان در مرز به وجود‌ آمده بود. ما نمی‌توانستیم به صورت هم زمان دو کار را انجام دهیم و هم‌اکنون قصد داریم تعداد پناهجویانی که پذیرش می‌کنیم را افزایش دهیم».

طبق این گزارش، اظهارات جدید رئیس‌جمهور آمریکا در شرایطی مطرح شده است که تصمیم وی برای عدم افزایش سقف پذیرش سالانه پناهجویان موجب بروز خشم فعالان بخش مهاجرت شد.

بایدن روز جمعه هفته گذشته، با امضای یک فرمان اجرایی اعلام کرد که سقف پذیرش ۱۵ هزار پناهجو را که قبلا در زمان ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» تعیین شده بود، همچنان حفظ خواهد کرد و طرح پذیرش سالانه ۶۲ هزار و ۵۰۰ پناهجو را که پیش از این اعلام کرده بود، کنار گذاشت.

تصمیم بایدن برای عدم افزایش سقف پذیرش سالانه پناهجویان انتقادات زیادی را از جمله در میان دموکرات‌ها به همراه داشت و «الکساندریا اوکاسیو کورتس» نماینده دموکرات ایالت نیویورک، این تصمیم را «کاملاً غیرقابل قبول» و برخلاف وعده‌هایی خواند که مردم برای آن به وی رأی داده بودند.

«رابرت ریش» وزیر سابق کار در ایالات متحده نیز این تصمیم بایدن را یک «خلف وعده شرم‌آور» توصیف کرد.

نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از آن دارد که میزان نارضایتی مردم آمریکا از سیاست‌های مهاجرتی بایدن در حال افزایش است به طوریکه طبق نتایج نظرسنجی «کوئینیپیاک»، تنها ۲۹ درصد از مردم آمریکا از مدیریت بایدن در رسیدگی به مسائل مربوط به پناهجویان در مرز آمریکا رضایت داشتند.

تگ