حمل 30, 1400 18:28 Asia/Kabul
  • آماده باش در همه شهرهای آمریکا در آستانه صدور رای دادگاه قتل \
    آماده باش در همه شهرهای آمریکا در آستانه صدور رای دادگاه قتل \"جورج فلوید\"

با نزدیک شدن به صدور رای دادگاه رسیدگی به قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست «درک شووین» پلیس این کشور، همه شهر‌های آمریکا در حال آماده باش هستند.

به گزارش شبکه "ان بی سی نیوز"، همه شهر‌های آمریکا از سواحل شرقی گرفته تا سواحل غربی این کشور از جمله شهر مینیاپولیس در حال آماده باش هستند و نیرو‌های گارد ملی به منظور آمادگی در برابر شورش‌ها و ناآرامی‌های احتمالی در همه بخش‌های این شهر حضور دارند.

«جیکوب فری» (Jacob Frey) شهردار "مینیاپولیس" نیز در این زمینه گفت، «این لحظه اهمیت فراوانی برای شهر ما، ایالت ما، کل کشور و نیز جهان دارد.»

مدارس "مینیاپولیس" هم به سبب برگزاری تظاهرات احتمالی گسترده، از روز چهارشنبه آموزش حضوری را متوقف خواهند کرد. بیش از سه هزار نیروی گارد ملی نیز بیش از موعدی که انتظار می‌رود فعال شده اند.

«گلن کرشنر» (Glenn Kirschner) کارشناس حقوقی افزود، «رای صادر شده باید با اجماع همه اعضای هیات منصفه به دست آید. یعنی همه ۱۲ عضو هیات منصفه یا باید رای به محکومیت افسر پلیس یا رای به بیگناهی وی بدهند. حتی اگر یک نفر هم رای متفاوت با بقیه بدهد باعث بلاتکلیفی هیات منصفه و در نتیجه باطل شدن روند دادرسی می‌شود.»

فردا اعضای هیات منصفه اظهارات پایانی هر دو طرف یعنی وکلای مدافع متهم و نیز دادستانی را خواهند شنید و بعد از آن، وارد شور خواهند شد.

«درک شووین» (Derek Chauvin) پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، در 25 ماه مه 2020 /5 جوزا 1399،  بیش از هشت دقیقه با زانو بر گردن «جورج فلوید» سیاهپوست آمریکایی فشار آورد و وی را به قتل رساند. این جنایت خشم مردم آمریکا را در پی داشته است.

 

 

 

تگ