ثور 01, 1400 14:57 Asia/Kabul
  • کامالا هریس: بی عدالتی معضلی برای تمام آمریکایی‌هاست
    کامالا هریس: بی عدالتی معضلی برای تمام آمریکایی‌هاست

کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا در پی اعلام حکم دادگاه قاتل جورج فلوید گفت: بی عدالتی مشکلی برای تمامی آمریکایی ها است.

به گزارش رادیو دری، کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری اظهار کرد: این مشکل تنها سیاه پوستان یا شهروندان رنگین پوست آمریکایی نیست بلکه  مشکلی برای تمام آمریکایی ها است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود: این موضوع به ما یادآوری می کند تا وعده خود را برای انجام آزادی و عدالت برای همگان در آمریکا به عمل آوریم.

در همین حال جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که به همراه معاون و دیگر کارکنان کاخ سفید شاهد حکم دادگاه درک شووین بود، از اینکه متهم در هر سه مورد اتهامی گناهکار شناخته شد گفت: «این گامی بلند به سمت عدالت» است.

بایدن که پس از حکم دادگاه درکنفرانس خبری شرکت کرده بود نیز گفت: "نمی توانم نفس بکشم" فلوید را شنیدیم، "نمی توانم نفس بکشم"؛ این آخرین سخنان جورج فلوید بود، ما نمی توانیم اجازه دهیم تا این کلمات به همراه وی دفن شده و بمیرند.

دادگاه درک شووین پس از ۱۰ ماه از واقعه قتل جرج فلوید اخیراً برگزار و روز گذشته (سه شنبه) هئیت منصفه درباره وی وارد شور شد.

هئیت منصفه دادگاه، شووین را در تمامی موارد اتهامی گناهکار شناخت؛ وی  به قتل غیرعمد از طریق یک فعل مجرمانه (قتل درجه ۲)، قتل عمد از طریق ارتکاب یک اقدام خطرناک (قتل درجه ۳) و آدم کشی غیرعمد درجه دوم متهم بود. او در هر سه مورد گناهکار شناخته شد.

«جورج فلوید» شهروند سیاهپوست ساکن مینه سوتا بود که در 25 مه 2020(5جوزا 1399) قربانی قساوت افسر سفید پوست آمریکایی شد. «درک شووین» پلیس آمریکایی با قرار دادن زانوی خود بر گردن فلوید، وی را به قتل رساند.

تخمین زده می‌شود که هر ساله نزدیک به ۱۲۰۰ نفر در آمریکا توسط ماموران پلیس کشته می‌شوند اما در حدود ۹۹ درصد از این موارد ماموران به هیچ جرمی متهم نمی‌شوند.

کلیدواژه