ثور 18, 1400 08:46 Asia/Kabul
  • دیپلمات روس: در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بر تقویت روند مذاکرات توافق شد
    دیپلمات روس: در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بر تقویت روند مذاکرات توافق شد

نماینده روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی در وین با اشاره به آمادگی هیأت‌ های مشارکت‌کننده در نشست کمیسیون مشترک برجام در پایتخت اتریش برای ادامه مذاکرات، از توافق آنها برای تقویت این روند خبر داد.

به گزارش رادیو دری، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی در وین، پایتخت اتریش دیروز جمعه اعلام کرد، هیأت‌های ایران و گروه 1+4 در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین دور جدیدی از مذاکرات برای احیای کامل برجام را برگزار کردند.  

دور چهارم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین روز جمعه با حضور هیأت‌های ایران و گروه 1+4 از سر گرفته شد و بعد از حدود یک ساعت و نیم پایان یافت.

ریاست هیات ایرانی را همچون ادوار پیشین «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران بر عهده داشت و ریاست جلسه بر عهده «انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس خارجی اتحادیه اروپا بود.

پیش از این نشست دیدارهای دوجانبه‌ای میان عراقچی و مورا برگزار شد.

عراقچی که روز پنج شنبه برای شرکت در دور چهارم مذاکرات برجام، وارد وین پایتخت اتریش شد در دیدار با «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: اولویت اول ایران در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام تامین منافع ملت ایران است.  

جلسات کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته‌ای از طریق لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ضد ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای، از 2 آرویل 2021(13 حمل 1400) در حال برگزاری است.

کلیدواژه