ثور 18, 1400 09:14 Asia/Kabul
  • نماینده چین: موارد اجماع و اختلاف در گفت‌ وگوهای احیای برجام شفاف‌تر شده است
    نماینده چین: موارد اجماع و اختلاف در گفت‌ وگوهای احیای برجام شفاف‌تر شده است

نماینده دائم چین در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین جمعه شب از  شفاف‌تر شدن موارد اجماع و اختلاف در گفت‌ وگوهای احیای برجام خبر داد.

به گزارش رادیو دری، "وانگ کان" پس از نشست کمیسیون مشترک برجام در وین با بیان اینکه پس از چهار هفته مذاکرات فشرده، موارد اجماع و زمینه‌های اختلاف در گفت‌ وگوها، شفاف‌تر شده است  از همه طرف های برجام خواست احساس فوریت را افزایش داده و اراده سیاسی خوب را به عمل تبدیل کنند.

دور چهارم نشست کمیسیون مشترک برجام عصر روز جمعه با حضور هیات‌های ایران و گروه 1+4 در "گراند هتل" وین از سر گرفته شد.

در پایان این نشست مقرر شد بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس آغاز شود.

 

واشنگتن در دوره زمامداری "دونالد ترامپ" با خروج یک جانبه از برجام، تروریسم اقتصادی را با هدف فشار حداکثری علیه مردم کشور اعمال کرد.

رئیس جمهوری جدید آمریکا سیاست پیشین کاخ سفید در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داده اما بازگشت به برجام را مشروط به اقدام ایران دانسته و بدون اشاره به اینکه کدام دولت در قبال برجام خلف وعده کرده و از آن خارج شده است، وعده داده که درصورت بازگشت ایران به اجرای کامل برجام، واشنگتن نیز به این توافق باز خواهد گشت.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد «هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم‌ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم‌ها مورد راستی آزمایی ایران قرار گیرد.»

کلیدواژه